Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş Sarıkaya Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gazi Yakup Ergen'i ziyaret etti.
1995 Gazi'sine ziyaret

Gerçekleşen ziyarette, Sarıkaya Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gazisi Yakup Ergen ile sohbet edilerek Gazinin, terörle mücadelede 1995 yılında Hakkari ili iki yakadağlar mevkiinde yapılan iç güvenlik esnasında terör örgütü mensuplarınca araziye yerleştirilmiş olan mayına basması sonucunda yaralanarak Gazi olduğunu anlatan Yakup Ergen o zamanı tekrar yaşamış gibi hissettiği ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş ise gerçekleşen ziyarette, "Bugün gazimiz Yakup Ergen'i ziyaret ettik Gazimizin terörle mücadelede çatışma esnasında yaralanması ve o an iki bacağını kaybetmesi ve tedavisinden sonra sivil hayatta tekrar hayata tutunmasını kendisinden dinlemek bizleri duygulandırdı. Demek ki bizler huzur içinde yaşıyorsak, bunu vatanın birliği, dirliği, bölünmez bütünlüğü yolunda can veren şehitlerimize, kanını akıtan gazilerimize borçluyuz. Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gazimiz Yakup Ergen proje ekibimizde görevli öğretmenlerimizle beraber gazimizin terörle mücadelede vermiş olduğu başarıyı her hafta bir okulumuzda öğrencilerimize askerlik hayatı bittikten sonra sivil yaşantısında devletimizin desteği ile protez bacak takılarak hayata tutunduğunu evlenerek eşinin de bu süreçte vermiş olduğu destekle hayata küsmeyerek azmin gücüyle başarı elde ettiğini öğrencilerimize anlatarak burada ki amacın vatan sevgisinin verilmesi ve vatanın ne kadar kıymetli olduğudur. Ayrıca derneğin başkanı başta olmak üzere Şehit ailelerimizin ve Gazilerin katılımıyla okullarda söyleşi yaparak bu vatan ve bayrak için yapılan fedakârlıkları bizzat anlatmak ve hatta bazen söyleşilere şehit eşi veya anneleri de katılarak vatan uğruna nelerden vazgeçilebildiğini anlatmak öğrencilerimizi etki yapacaktır" dedi.
Ziyarete, Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş, Şube Müdürleri Haluk Timur, Agâh Ayhan ve Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje ekibinden Abdullah Düğer ve Bilge Savacı katıldı.

Yorumlar