Boğazlıyan ve bölgenin köklü eğitim yuvalarından Boğazlıyan Lisesi’nin 1968-69 dönem ilk mezunları, yarım asır sonra Boğazlıyan’da buluştu.
50 yıl sonra bir araya geldiler

Yaşar Tunanılar’ın organizesiyle; Recep Eroğlu ve Abdi Okay’ın ev sahipliğinde; Samsun, Bursa, İstanbul, Ankara ve Kayseri başta olmak üzere çeşitli vilayetlerden gelen 14 mezun doyasıya hasret giderdi.
Mezun oldukları okulun bahçesinde gezerek, kimi zaman hüzünlenen, kimi zamanda okul dönemlerindeki anılarını tazeleyen grup, yanlarına getirdikleri 50 yıl önce çekilen siyah-beyaz fotoğraflara bakarak geçmişe yolculuk yaptı.
Organizasyonu gerçekleştiren bu imkanı sağlayan Yaşar Tunalılar’a teşekkür eden Eroğlu AVM Yönetim Kurulu Başkanı Recep Eroğlu, “Bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz toplantının ikincisini 7 Aralık 2020 yılında gerçekleştireceğiz. Aramızda olmayan, mazeretleri sebebiyle katılamayan arkadaşlarımız var. İnşallah ikincisine onlar da katılım sağlayacaklar” dedi.
Lise arkadaşlarıyla buluşmanın büyük bir mutluluk olduğunu dile getiren Eroğlu, “Gençlik yıllarımızı birlikte geçirdiğimiz, beraber hayal kurduğumuz, en güzel günlerimizi paylaştığımız arkadaşlarla buluşmak tarif edilemeyen bir mutluluk. Türkiye’nin çeşitli illerinden bu mutluluğu paylaşmak için gelen okul arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Organizasyon, Belediye Restaurantı’n da yemek ile son buldu.

Yorumlar