Kurulduğu sene 2. Lig'den 1. Lig'e çıkma başarısı gösteren Sorgun Belediyespor Voleybol takımı Efeler Ligi parolasıyla çıktığı yola emin adımlarla devam ederken oyuncuların maaşlarının ödenmemesi sıkıntılı günlerin habercisi gibi.
ABANOZ: "DESTEK SÖZLERİ HAVADA KALIYOR"

Voleybolun önemli oyuncularını bünyesinde barındıran Sorgun Belediyespor Voleybol takımında bazı oyuncuların 3 bazılarının ise Sorgun Belediyesinden 5 maaş alacaklı olduklarını söyleyen takımın tecrübeli pasörü Sercan Abanoz takım olarak maddiyata çok önem vermediklerini ama kendilerine verilen sözlerin tutulmamaya devam etmesi halinde takım olarak yasal haklarını kullanacaklarını söyledi.

"TAKIM OLARAK SPORCU AHLAKINA GÖRE HAREKET EDECEĞİZ"
Temsil ettikleri Sorgun Belediyespor'u en iyi yere taşımak adına yarı finallerde olduğu gibi final karşılaşmalarında da takım olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Abanoz, "Bize destek verileceği söyleniyor ama bu durum hep söylemde kalıyor. Herhangi bir ödeme alamıyoruz. Maddi şekilde herhangi bir söz söylenmiyor. Biz sporcular olarak hiçbir zaman maddiyatı düşünmedik. Sorun Belediyespor'un başarısı için her türlü sıkıntıyı ikinci plana attık. Kayseri'de oynadığımız yarı finaller öncesinde de alacaklarımız vardı ama bunu asla parkeye yansıtmadık. Çıktık anlımız akıyla maçlarımızı kazandık. Sporcu ahlakı da bunu gerektirir zaten. Ama biz sporcular üzerimize düşeni yaparken bize verilen sözlerin havada kalması oyuncuları fazlasıyla üzüyor. Final karşılaşmalarında da maddiyat oyuncular için problem olmayacak. Biz yine parkeye çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sorgun'u ve Yozgat'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Ama asıl mesele Efeler Ligine çıktıktan sonra başlayacak. Asıl sıkıntı bu. Gün itibarıyla bize yapılan haksızlıklar sonrası bu takımın Efeler Liginde kalması veya devamlılığı bir hayal olur sadece. Sorgun Belediye Voleybol takımı Kula Belediyespor ile aynı kaderi paylaşmak zorunda kalır bu anlayışla. Yani tüm oyuncular belediye ile mahkemelik olacak. Her oyuncunun elinde kontratı var. Oyuncular bu kontratlarla yasal haklarını almak için Sorgun Beledisine dava açmak zorunda kalacaklar. Önceki gün yeni belediye başkanı ile bir toplantı yaptık ama bu toplantıda da bizim maddi sıkıntılarımız hakkında bir görüşme olmadı. Oyuncular arasında 5 maaş alacağı olanda var, 3 maaş alacağı olanda var. Tahminimce takımın genel olarak 600 ila750 bin TL'lik bir alacağı bulunuyor" şeklinde konuştu.

Yorumlar