Son günlerde Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumunun bozulması ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da birçok söylemi beraberinde getirdi. MHP Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan Bahçeli’nin sağlık durumundan parti kongrelerine kadar pek çok konuda açıklamalarda bulundu.
ALTAN:”ÇALIŞMALARIMIZ TÜM YOZGAT İÇİN”

31 Mart Yerel Seçimin üzerinden geçen 6 aylık bir süre sonrasında MHP tarafından devralınan belediyelerin çalışmaları ve halkın MHP’ye olan eğilimini de değerlendiren İl Başkanı Altan yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
“GENEL BAŞKANIMIZIN DURUMU GAYET İYİ”
İlk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında bilgi veren İl Başkanı Ferhat Altan,”Genel Başkanımız enfeksiyona bağlı olarak geçirdiği zatüre hastalığından dolayı özel bir hastanede kontrol altında. 2 hafta öncesinde yine bağlı olarak bir hastalık geçirmişti. Tam istirahat etmeden makama geri döndüğü için nüksetti. Bu kez doktorlar hemen göreve dönmesine müsaade etmediler. Genel başkan yardımcılarımızın bizlere verdiği bilgilere göre durumu gayet iyi. Yakın zamanda görevinin başına geçecek” dedi.
“KONGRELERİN TARİHİ HENÜZ BELLİ DEĞİL”
Bir seçim takvimimiz belirlenmedi diyen Altan,”Genel başkan seçiminden yaklaşık 1 sene öncesinde belde, ilçe ve il başkan seçimlerinin yapılması gerekiyor. Genel başkanlık için öngörülen seçim takvimi 2021 baharı gibi gözüküyor. Şuan seçim takvimi açıklanmadı ancak 2021 de genel başkanlık seçimlerinden önce 2020 de bütün il ilçe ve belde seçimlerimizin bitmesi gerekiyor. Sonrasında genel başkan seçimi yapılacak. Genel merkezimizin talimatına göre hareket edeceğiz. 7-8 aylık bir süreç var önümüzde. Çalışmalar başlar. Aday arkadaşlarımız çalışmalara başlar” ifadelerini kullandı.
“BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ ELİNDEN GELENİ YAPIYOR”
31 Mart Yerel Seçimleri sonrası MHP’li belediye başkanlarının çalışmalarını da değerlendiren Altan,” Başkanlarımız finansal yönden enkaz halinde belediyeler devraldılar. Bildiğim kadarı ile Sorgun Belediyesini başkanımız 69 Milyon TL civarında bir borçla devraldı. Mesela Çiğdemli Beldesinde nüfusa oranla bakılırsa rekor 11 Milyon TL’lik bir borç ile devralındı. Akdağmadeni ilçesinde durum daha iyi. Sarıkaya Belediyemiz zaten MHP’li bir başkanda idi ve sıkıntısı yok. Şefaatli de aynı şekilde. Belediye başkanlarımız canla başla çalışarak hem eski borçları kapatıp hem de ellerinde ki projelerini hayata geçirmeye çalışıyorlar. Devralınan belediyelerde norm kadrolarda çok sayıda personel biriktirilmiş. Maaş ödeme sıkıntısı çekilen belediyelerimiz var” şeklinde konuştu.
“VEKİLİMİZDE DESTEK VERİYOR”
Ethem Sedef’in Yozgat için hazırlanan projelere desteğinin devam ettiğini dile getiren Altan,”Cumhur İttifakı’nın bir faydası olarak belediyelerimizin çalışmaları projelendirilip devlet katında Milletvekilimiz Ethem Sedef’in de destekleri ile hayata geçirilmeye çalışılıyor. 6 aylık bir süre kadar bir başkanlık dönemleri oldu. İster istemez bazı çalışmaların oturması zaman alacak. Belediye başkanlarımız bu noktada çalışıyorlar. Üretken belediyecilik adına projeler yapılıyor. Örnek verecek olursak Sarıkaya Belediyemiz kendi imkanları ile sera kurdu. Burada ürünler yetiştirerek, hem istihdam sağlıyor, hem de gelir olarak katkı vermeye çalışıyor. Akdağmadeni Belediyemi devralınınca çok güzel bir etkinlik düzenledi. Sorgun Belediyemiz çok güzel bir festival düzenledi. Kültürel ve sosyal etkinlikler devam ediyor. Sorgun Belediyemizin Bölgesel Amatör Lig’de takımı var. Voleybol’da Efeler Ligi’nde bir takımı var” dedi.
“HALKIN PARTİMİZE EĞİLİMİ ÇOK İYİ”
Halkın MHP’ye eğiliminin iyi olduğunu dile getiren Altan,” Halkın teveccühü bize seçimlerde yeni ilçeleri kazandırdı. Belediyecilik zor. Bunu devam ettirebilmek ve tekrar MHP’nin seçimleri kazanması için başkanlarımıza çok iş düşüyor. Halkı ile ekonomisi ile kültürel değerleri ile barışık bir belediyecilik yapılması gerekiyor ki başkanlarımız çok bu konuda çok iyi çalışıyorlar. Başkanlarımız kendi alanlarında çok iyi ve seçilmiş insanlar. Başkanlarımız hal tarafından çok seviliyor. Şefaatli Belediye Başkanımız da çok iyi bir şekilde devam ediyor” şeklinde konuştu.
HASTA YATAĞINDA BİLE SEDEF’İN AKLI YOZGAT’TA
Son olarak geçtiğimiz haftalarda ameliyat olan MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef hakkında da bilgiler veren Altan,”Milletvekilimiz İbrahim Ethem Sedef’in çapraz bağları koptu ve aynı anda menisküs ameliyatı oldu. Buna bağlı olarak 1 ay kadar süre ile istirahat etmesi gerekiyor. Meclis çalışmalarına da katılamıyor. Yozgat ile ilgili sıkıntılarımızı istişarelerimizi telefonla yapıyoruz. Oda bizi hasta yatağında bile yalnız bırakmıyor” dedi.

Yorumlar