TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Yozgatspor 1959 FK Başkanı Dr. Kazım Arslan sezonun ilk yarısını değerlendirdi.
ARSLAN SEZONUN İLK YARISINI DEĞERLENDİRDİ

Gelinen noktada kırmızı siyahlı ekibin mücadele ettiği grupta her takımın birbirini yenebilecek kapasiteye sahip olduğunun altını çizen Arslan, hedeflerinin biraz gerisinde olmakla birlikte, başarılı sayılmak için de, başarısız sayılmak için de sebeplerin olduğunu ifade etti.
“BAŞARILI YADA BAŞARISIZ OLARAK NİTELENDİREMEYİZ”
Yozgatspor 1959 FK Başkanı Arslan, bu sezon üçüncü ligde ilk kez yer aldıklarını hatırlatarak, “Düşecek noktasında yada şampiyon olacak noktada kesin favorilerin bulunmadığı, her takımın her takımı yenebildiği bir ilk devre yaşadık. Yozgatspor açısından baktığımız zaman hedefimizin biraz gerisinde olmakla birlikte, başarılı sayılmak için de sebepler var, başarısız sayılmak için de sebepler var. Yozgatspor’un maddi imkanlarını ve içinde bırakılmış olduğu yalnızlaştırmayı düşündüğümüz zaman Yozgatspor açısından durum başarılıdır. Biz 1.5 milyon liralık bir takımla bizim en az dört, beş misli maliyetimizle kurulan takımların arasında kendimize yer bulduk. Bugün biz 15’inci sıradayız. 6. Ve 7. Sıradaki takımlarla aramızda sadece üç puan var. Çünkü takımların puanları birbirlerine yakın. Bu açıdan bakıldığında Yozgatspor’u başarılı sayabiliriz. Ama tabi ki alttaki takımlara baktığımız zaman onlarda bize yakın, onu düşündüğümüz zaman başarısız da sayabiliriz. Yozgatspor konusunda ön yargılı olmaya gerek yok. Yozgatspor, elindeki imkanlar ölçüsünde yapabileceğimizin en güzelini yapmaya çalıştık. Bu açından evet başarılı diyemem ama başarısız demek için de bir sebep göremiyorum” dedi.
“NE YAPILMASI GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”
Sezonun ikinci yarısında daha başarılı sonuçların altına imza atmak için gerekli çalışmalrın yapıldığını söyleyen Arslan Şu ifadelere yer verdi; “İnşallah birinci yarıda gördüğümüz eksiklikleri tamamlayıp, değerlendirmelerimizi yapıp, ilk devre ile ilgili raporlarımızı alıp, gerekli değerlendirmeleri yapıp, ikinci devrede daha başarılı olmak için gerekli tedbirleri alacağız. Ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Ben bu işi başaracağımıza inanıyorum. Bizim bu sene ki hedefimiz üçüncü ligde kalıcı olmaktı. Şampiyonluk için kurulan bir takım değildi gerçekçi olmak lazım. Üçüncü ligde kalıcı olmak için kurulan bir takımdı. Bu açıdan baktığımız zaman da bu hedefi yakalamamak için hiçbir sebep göremiyorum.”
ŞANSIZ BAZI MAÇLAR YAŞADIK
Futbol şansını her zaman önemli olduğunu ve sezonun ilk yarısında şansın kırmızı siyahlı ekipten yana olmadığının altını çizen Arsln; “Şansız bazı maçlar yaşadık. Şanssız bazı puanlar kaybettik. Alabileceğimiz maçlar vardı. Belki bir üç, dört puan daha toplamış olsaydık, bugün bir başarısızlıktan bahsetmeyecektik. Takımımız daha üst sıralarda olacaktı. Yozgat’ın şartları belli. Yozgatspor maddi imkansızlıklarla boğuşarak bu neticeyi aldı. Rakiplerimizin maddi olarak çok gerisindeyiz. Ama maddi olarak çok gerisinde olmamıza rağmen, puan olarak çok fazla gerisinde değiliz. Sonuçta Yozgatspor, Yozgat’ın takımı bu yalnızlaştırmayı hak ettiğini düşünmüyorum. Ben kim ne yaparsa yapsın, kim hangi türlü engellemeyi yapmaya çalışırsa çalışsın. Yozgatspor’u layık olduğu şekilde oynatacağımıza ve layık olduğu noktaya getireceğimize inanıyorum. Taraftarlarımızın bundan da hiçbir şekilde endişesi olmasın” dedi.
TRANSFER ÇALIŞMLARIMIZ BAŞLADI
Kulübün mali durumunu koruyarak takviyeler yapılcağını söyleyen Arslan; “Eksik mevkilerle ilgili bizim şartlarımıza uygun futbolcu arayışı içerisindeyiz. Bizim görüştüğümüz oyuncular var, bize gelen teklifler var. Bunları değerlendirip kadroda ki eksik noktalara bir takviye yapacağız. Futbolcularımız son derece inançlı, Yozgat’ı benimsediler. Yozgat’ın başarısı için uğraşıyorlar” şeklinde konuştu.

Yorumlar