Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, amatör spor kulüplerinin gelişmesi, gençlerin spora yönlendirilmesi, amatör spor branşlarının devamı, bakım onarım çalışmaları ve araç gereç temini amacıyla Yozgat'ta ki 34 Amatör Spor Kulübüne 154 bin TL nakdi...

ASKF'den amatör spor kulüplerine büyük destek

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, amatör spor kulüplerinin gelişmesi, gençlerin spora yönlendirilmesi, amatör spor branşlarının devamı, bakım onarım çalışmaları ve araç gereç temini amacıyla Yozgat'ta ki 34 Amatör Spor Kulübüne 154 bin TL nakdi yardımda bulundu. Bu amaçla ASKF Başkanlığına 154 bin TL'lik çek teslim edildi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Oğuzhan Güneşer, amatör spor faaliyetlerinin teşvik edilmesi ve desteklenmesi amacıyla spor kulüplerine yapılan yardımların çok önemli olduğuna dikkat çekerek: " Şuanda ilimizde 31.301 lisanslı sporcu bulunurken bunların 10.900’ ü faal olarak spor yapıyor. Amatör spor kulüpleri de halkımızın ve gençliğimizin spor yapmasına, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunmasına yardımcı oluyor. Bu kulüpler aynı zamanda uluslar arası şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek sporcuları yetiştiriyorlar" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yardımları para ile sınırlı kalmadı. Bakanlık, kulüplere malzeme desteğinde de bulundu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Oğuzhan Güneşer: "Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu yıl ilimizde faal olan 34 amatör spor kulübüne toplam 154 bin TL destek ve malzeme yardımı yaptı amatör spor kulüplerimizin desteklenmesine çok büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz destek bundan sonra da artarak devam edecek" dedi.

Yorumlar