Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından gelen istek üzerine, Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın Eğitim Yöneticiliği’ni de üstlendiği “Proje Geliştirme ve Yürütme Eğitimi”, 21 - 22 Ocak 2019 tarihlerinde Bandırma’da düzenlendi.
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde  Proje Eğitimi düzenlendi

Etkinlik Koordinatörü Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş ve Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden Prof. Dr. Azmi Yerlikaya ve Kırklareli Üniversitesi’nden Prof. Dr. Rengin Ak gönüllü eğitmen olarak katkı verdiğiler.
Proje döngüsü yönetimi içerisinde önemli aşamaların ele alındığı, proje tasarımı ile ilgili temel kavramlar, proje bileşenleri, proje teklifinin kalite unsurları, kaynak taraması ve literatür analizi, araştırmanın planlanması, proje yönetimi ve bulguların değerlendirilmesi konularında seminerler verildi. Uygulamalı grup çalışmalarıyla prototip proje yazım denemelerinin de yapıldığı eğitimden 26 kişi faydalandı. Kısa süre içerisinde yoğun bir program gerçekleştirildiğini ve pek çok konunun kolay anlaşılır bir yolla aktarıldığını belirten katılımcılar, sorularına cevap aldıklarını, TÜBİTAK programları hakkında da bilgilendiklerini ifade ederek, faydalı buldukları bu tür faaliyetlerin daha uzun süreli olarak devamının yararlı olacağını vurguladılar.
Toplantının sonunda katılımcılara belge dağıtıldı ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel, Prof. Dr. Suat Uğur ve Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş tarafından Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile diğer eğitmenlere teşekkür belgesi takdim edildi.

Yorumlar