Aydıncık, Çandır ve Çayıralan ilçeleri ile Ozan, Umutlu, Eymir ve Baydiğin beldelerinin doğalgaz yatırım ağına alınması için Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer ile İlçe Başkanları ve Belediye Başkanları Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret etti.
Başer Fatih Dönmez'i ziyaret etti

Milletvekili Yusuf Başer’in öncülük ettiği ziyarette Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları, Bakan Dönmez’e ilçe ve belderine doğalgaz bağlanması taleplerini iletti.
Milletvekili Yusuf Başer ile Belediye Başkanları ve İlçe Başkanlarının yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Bakan Dönmez talep edilen yerlerin doğalgaz yatırım ağına alınması için konuyu inceleteceğini belirterek gerekli çalışmaların ivedilikle sonuçlandırılacağını ifade etti.
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret sonrası açıklamada bulunan Milletvekili Başer, Aydıncık, Çayıralan ve Çandır ilçeleri ile Ozan, Umutlu ve Baydiğin beldelerinin doğalgaz yatırım ağına alınmasına Bakanın müspet yaklaşım gösterdiği vurgulayarak belli bir nüfus yoğunluğuna ulaşan tüm ilçe ve beldeleri doğalgazla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yapılan görüşmeye Aydıncık Belediye Başkanı Ahmet Koçak, İlçe Başkanı Ramazan Aydemir, Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün, ilçe Başkanı Halim İlbay, Çayıralan İlçe Başkanı Şahin Şahiner, Ozan Belediye Başkanı Mustafa İleri, Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak, Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu ile Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu katıldı.
Geçtiğimiz günlerde Saraykent ilçesi ile Doğankent ve Dedefakılı Beldeleri de yatırım ağına dahil edilmişti.

Yorumlar