Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, halkı bilgilendirme adına basın kuruluşlarının kamu görevi yaptığını belirterek, basının toplumu aydınlatan temel güç olduğunu söyledi.
Basın, toplumu aydınlatan temel güçtür

Belediye Başkanı Ekinci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Üç Tepeler Mevki Belediye Sosyal Tesislerinde yerel gazete ve ulusal ajans temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen programda, Başkan Ekinci, gazetecilik mesleğinin önemini vurgulayarak, Gazetecilerin yaptıkları haberlerle toplumun sağlıklı işlemesine katkı sunmasının yanında halkın talep ve beklentilerini en iyi şekilde yansıtarak kamusal bir görevi de yerine getirdiğine dikkat çekti.
Başkan Ekinci, “İlçemizde ve bölgemizde gazetecilerimiz zor şartlarda mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini layıkı ile yerine getirmektedirler. Gazetecilik, sorumluluk gerektiren en önemli mesleklerin başında yer almaktadır. Doğru, tarafsız ve objektif bir yayın anlayışıyla hareket eden basınımız kamuoyunu bilgilendirerek topluma yön vermekte ışık olmaktadır. Vatandaşlarımızın bilinçlenmesinde kamuoyu oluşturulmasında basının önemi tartışılmazdır. Bu anlamda gazetecilerimiz ilçemizde yaptıkları haberlerle de şehrimizin gelişmesi ve kalkınmasının yanı sıra tanıtımına da büyük katkı sağlıyor. Örneğin bir yerde bir eksilikler var ise bunu yaptığı haberle gündeme getiren gazetecilerimiz o eksikliğin giderilmesine de vesile olmuş oluyor. Bu günde çalışan gazetecilerimizin günü olduğu için bu anlamlı günü siz değerli gazetecilerimizle birlikte geçirmek istedik. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum”diye konuştu.
Ankara’ya seyahat ederken Sorgun’a uğrayan Erzurum Uzunludere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak’ta Başkan Ekinci’nin programına katılarak gazetecilerle sohbet etti. Başkan Aktoprak, daha sonra Başkan Ekinci ve gazetecilere teşekkür ederek Ankara’ya hareket etti.

Yorumlar