Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem dolayısıyla yardım seferberliği başlattı.
BOĞAZLIYAN YARDIMA HAZIR

Elazığ ve Malatya’da can kaybına sebep olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Boğazlıyan Kaymakamlığı ve Boğazlıyan Belediyesi yardım için seferberliğe geçti. Boğazlıyanlı vatandaşların deprem dolayısıyla dayanışma örneğini sergilediklerini belirten Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Belediyemiz tarafından, bölgede yaşayan kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlatılmıştır. Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlarımızın, battaniye, kışlık kıyafet ve ayni yardım desteklerini İtfaiye Amirliği’nde oluşturulan yardım masasına ulaştırmalarını rica ediyorum” dedi.

Elazığ ve Malatya’da can kaybına sebep olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Boğazlıyan Kaymakamlığı ve Boğazlıyan Belediyesi yardım seferberliği başlattı.
COŞAR: İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ
Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçe halkının deprem dolayısıyla dayanışma örneği sergilediklerini belirterek, Elazığ ve Malatya halkının yanlarında olduklarını söyledi.
Elazığ Sivrice’de meydana gelen ve Malatya başta olmak üzere yakın illerde de şiddetli şekilde hissedilen depremin ardından, Boğazlıyan Kaymakamlığı ile irtibat halinde olarak tüm imkanları seferber etme adına hazırlıkları tamamladıklarını belirten Başkan Coşar,
Deprem anından şu zamana kadar tüm hemşehrilerimiz, bizleri arayarak yardım taleplerini ileterek büyük bir dayanışma örneği sergiledi. Ancak irtibatta olduğumuz, AFAD, UMKE ve KIZILAY tarafından şu an için her imkanın yeterli olduğu teyakkuz halinde beklememiz tarafımıza iletildi. Oluşacak bir talep halinde Boğazlıyan Belediyesi olarak, anında bölgeye tüm imkanlarımızı seferber edeceğimizi önemle ifade etmek istiyorum” dedi.
Bu anlamda Boğazlıyan halkına tekraren teşekkür eden Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Elazığ ve Malatya halkımızın daima yanındayız. Bu sebeple depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Mevla’dan rahmet diliyor, yaralılara da acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.
YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI
Boğazlıyan Belediyesi olarak bölgede yaşayan kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattıklarını duyuran Başkan Coşar, kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlarımızın battaniye, kışlık kıyafet ve ayni yardımlarını İtfaiye Amirliği’nde oluşturulan yardım masasına ulaştırmalarını rica ediyorum.
Elâzığ ve depremden etkilenen bölgelerde ki vatandaşlarımıza yardım etmek isteyen halkımız AFAD tarafından belirtilen; TR 7300 0100 1700 1745 5555 5555 5204 numaralı T.C. ZİRAAT Bankası, TR62 0001 5001 5800 7299 3175 99 numaralı Türkiye Vakıflar Bankası ve TR88 0001 2009 4080 0005 0002 28 numaralı Türkiye Halkası hesaplarına yardımlarını ulaştırabilirler.

Yorumlar