Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 4. grubu şampiyon olarak tamamlayarak 12 Mayıs Pazar günü Bolu Atatürk Stadyumu'nda Akşehirspor ile TFF 3. Lig'e yükselmek için 2. Kademe Play-Off mücadelesi verecek olan Yozgatspor 1959 FK'yı Yozgatspor taraftarı yalnız bırakmayacak.
BOLU'DA TAKIMLARINI YALNIZ BIRAKMAYACAK

Kırmızı siyahlı taraftarlar sezon boyunca takımlarına gerek kendi sahasında gerekse deplasmanda verdiği destekle dikkatleri üzerine çekmiş takımlarının şampiyon olmasında büyük rol sahibi olmuş ve her kesim tarafından takdir edilmişti. Hafta sonu oynanacak olan kritik karşılaşma için yine yollara düşecek olan Yozgatspor sevdalıları bu karşılaşma için yoğun bir hazırlık süreci içindeler.

Bolu Atatürk Stadyum'unda oynanacak olan TFF 3. Lig'e yükselme 2. Kademe Play-Off karşılaşmasına Yozgat merkez ve hemen her ilçeden otobüslerin kaldırılacağını bilinirken Türkiye genelinde Yozgatlıların yoğun olarak yaşadıkları illerden de karşılaşmayı takip etmek ve yıllar sonra profesyonel lige yükselmenin mutluluğunu hep birlikte yaşamak için Yozgatspor sevdalıları tribündeki yerini alacak. 2018/2019 sezonunda Bozok Şehir Stadyumu'nda her rakibe tribün baskısıyla zorlu anlar yaşatmış hatta hemen her deplasmanda rakip takıma deplasman hissi yaşatmış olan kırmızı siyahlı taraftarlar hafta sonu oynanacak olan karşılaşmada da üzerlerine düşeni yapmak adına üzerlerine düşeni fazlasıyla yapıyorlar. Karşılaşmanın oynanacağı Bolu'ya Ankara ve İstanbul'un Yozgat'a nazaran daha yakın olması sebebiyle bu illerde yaşayan Yozgatlıların karşılaşmaya gitmeleri için hem Ankara'da ki dernek ve taraftar grupları hemde İstanbul'daki Yozgatlılar Federasyonu çalışmalar yapıyor. İstanbul'da bulunan Yozgatlılar federasyonları sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları açıklamalarda, "İstanbul Yozgatlılar Federasyonu ve Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Yozgatspor'un yanında olacak. TFF 3. Lig'e yükselme yolunda Yozgatspor'umuzu desteklemek için otobüslerle Bolu'ya gidiyoruz. Araçlarımız Avrupa Yozgatlılar Federasyonu ve İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Organizasyonu ile Fatih’teki İYF Binasının önünden, Sultangazi derneğimizden ve talep halinde diğer dernek merkezlerinden hareket edecektir" ifadelerine yer verdiler.

Yorumlar