Bozok Üniversitesi, 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni'ni gerçekleştirdi.
BOZOK EĞİTİME TÖRENLE BAŞLADI

Kampus alanı içerisinde bulunan konferans salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Vali Kemal Yurtnaç, il protokolü, Bozok Üniversitesi Akademik Personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.
"HER YIL YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR"
Akademik Açılış Töreni'nde konuşma yapan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey her sene geçmişin muhasebesini yaptıklarını ve geleceğe dair yeni hedefler koyduklarını belirtti. Karacabey,"Her akademik yıl, geçmişin muhasebesinin yapıldığı ve geleceğe dair hedeflerin ortaya konduğu yeni bir başlangıcı temsil eder. Taze umutların, yeni hedeflerin ve kararlı atılımların planlandığı bu dönemler, eğitim kurumlarının yaşam döngüsünde önemli bir yere sahiptir" dedi.
"ÇALIŞMALARIMIZ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR"
Başarılı bir şekilde çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Karacabey,"Bugün geldiğimiz noktada 12 yıllık genç bir üniversite olmamıza karşın, kısa süre zarfında çok önemli atılımlar yaparak ülkemizin saygın yükseköğretim kurumları arasındaki yerimizi aldığımızı özellikle belirtmek istiyorum. Yozgat Bozok Üniversitesi, bugün; 12 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul 9 meslek yüksekokulu, 1 araştırma ve uygulama hastanesi, 13 araştırma merkezi, 4 araştırma destek birimi ve Rektörlüğe bağlı 4 bölüm ve yaklaşık 2 bin akademik ve idari personeli ile birlikte eğitim, öğretim ve bilimsel faaliyetlerini başarılı bir biçimde sürdürmektedir" ifadelerini kullandı
"AİLEMİZE 4 BİN YENİ ÖĞRENCİMİZ KATILDI"
Her geçen gün daha da büyüdüklerini dile getiren Karacabey,"Bu sene 4 bin yeni öğrencinin ailemize katılması ile birlikte öğrenci sayımız 20 bini aşmış durumdadır. Gerek öğrenci sayısı gerekse personel sayısındaki artış, mutluluğumuzla birlikte sorumluluğumuzu da artırmaktadır. Ben ve ekip arkadaşlarım, yüklenmiş olduğumuz bu ağır, bir o kadar da kutsal sorumluluğun bilincinde olarak, görevlerimizi sürdürüyor ve daha büyük hedeflerin peşinde koşuyoruz" şeklinde konuştu.
"BİLİMSEL VE TOPLUMSAL HİZMETE DE ÖNEM VERİYORUZ"
Bilimsel ve toplumsal hizmetlere de önem verdiklerini söyleyen Karacabey,"Üniversite olarak sadece eğitim-öğretim faaliyetlerine değil aynı zamanda bilimsel çalışma ve toplumsal hizmet konularına da büyük önem vermekteyiz. Bu nedenle taklit eden değil, ülkemizin ve insanlığın ihtiyaç duyduğu bilimsel bilgiyi üretip, ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştüren bir bilim merkezi olma hedefini taşıyoruz. Yerel, bölgesel ve ulusal sorunların çözümüne yönelik bilimsel çalışmalar yaparak, bulunduğumuz coğrafyanın ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Sanayi-Üniversite işbirliğini ilerletmek için kurduğumuz "Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi" ve daha önce kurulan Bozok Teknopark ile bilimi ekonomiyle buluşturuyoruz" şeklinde diyerek tamamladı.

Yorumlar