Sorgun Belediyesi, Cumhuriyet Caddesi ile Atatürk Bulvarı’ndaki içme suyu ve yağmur suyu şebekesini yeniledi. Bu caddelerde ekonomik ömrünü tamamlamış olan mevcut asbest içme suyu boruları, daha büyük çaptaki borularla yenilendi. Ayrıca yeni döşenen ana şebeke hattı güzergâhındaki abone hatları da yenilendi.
Bulvar nefes aldı

ALT YAPI TAMAM
Yine çalışmalar kapsamında olan ve aşırı yağmurlarda etkilenen caddelere yağmur suyu hattı ve menfezleri yapılarak yoğun yağışlarında ortaya çıkan olumsuzluklar için gerekli önlemler alındı. Her iki caddede yağmursuyu ve içme suyu ana hat yapım işi kapsamındaki içme suyu hattı yenileme ve yağmur suyu hattı yapım çalışmaları tamamlandı.
ORTADAKİ REFÜJ KALDIRILDI
Cumhuriyet caddesinde alt yapı çalışması tamamlanarak, kaldırımların yapılmasına geçildi. Olumsuz hava şartlarına rağmen Atatürk Bulvarı’ndaki orta refüjün kaldırılması için de çalışmalar başladı. Orta refüjde bordür taşları iş makinalarıyla kaldırıldı. Bu çalışmalar kapsamında orta refüjdeki ağaçlar da sökülüyor. Hem Cumhuriyet Caddesi, hem de Atatürk Bulvarı gerçekleştirilecek çalışmalar sonrasında modern ve kullanışlı bir hale dönüştürülmüş olacak.
BAŞKAN EKİNCİ’YE TEŞEKKÜR
Sorgunlu vatandaşlar özellikle Atatürk Bulvarı esnafı, yapıldığından beri orta refüjle ilgili rahatsızlıklarını dile getiriyor, orta refüjün kaldırılmasını istiyordu. Cadde üzerinde esnaf vatandaşlar memnuniyetlerini şöyle dile getirdiler: “Atatürk Bulvarı’nın alt yapı çalışmalarıyla birlikte yenilenmesine sevindik. Orta refüjün kaldırılması ile Atatürk Bulvarı nefes aldı. Vatandaşlar refüjün üzerinden atlayarak karşıdan karşıya geçiyor, çok kötü bir görüntü oluşturuyordu. Bu ortadan kalkacak. Atatürk Bulvarı ve Cumhuriyet Caddesi Sorgun’un prestij yüzü. Bu çalışmalar için başta Belediye Başkanı Erkut Ekinci olmak üzere emeği geçen belediye personeline teşekkür ediyoruz”.

Yorumlar