Yozgat’ta ilköğretim haftası düzenlenen sade bir törenle start aldı
Buruk başladı

Yozgat’ta, İlköğretim Haftası etkinlikleri korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıl buruk başladı.
14-18 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan İlköğretim Haftası kutlamaları Yozgat’ta çelenk töreniyle başladı. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yöneticiler ve okul müdürleri katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı tarafından Cumhuriyet Meydanı Atatürk Ant’ına İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla başlayan program, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla sona erdi.
Pandemi nedeniyle İlköğretim Haftasını coşkulu bir şekilde kutlayamadıklarını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, “İlköğretim Haftası 14-18 Eylül tarihleri arasında kutlanmaktadır. Ancak pandemi nedeniyle coşkulu bir şekilde maalesef kutlayamadık. Bu sene arzu ettiğimiz şekilde gerçekleşmedi. İnşallah ülke olarak bu hastalıktan kurtuluruz. Daha güzel, daha heyecanlı günlerde bu tür etkinlikleri kutlayacağımızı ümit ediyorum.
İnşallah önümüzde hafta anaokulları ve ilk okullarında oryantasyon dönemi de olsa yüz yüze eğitim gerçekleştirilecek. İlk hafta sadece 1 gün, ikince haftada 2 gün yüz yüze eğitim verilecek. Umut ediyoruz üçüncü hafta ise normal eğitime geçeriz. Bütün okullarımız her yönüyle eğitime hazır. Hiçbir eksiğimiz yok. Çocuklarımızın en ufak sorun yaşamamasıdır. İnşallah daha sağlıklı günlerde eğitim ortamına kavuşmak dileğiyle 2020-2021 eğitim yılının hayırlı olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim” diye konuştu.

Yorumlar