İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla il geneli eğitim değerlendirme toplantısı Çayıralan ilçesinde yapıldı.
Çayıralan'da eğitim masaya yatırıldı

Toplantıda gündem maddelerinden; Müdürlüğümüz birim amirlerinin sunumları ve paylaşımları, bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince 1.dönem yapılan çalışmaların sunumları, -2018-2019 öğretim yılı 1. döneminin genel değerlendirmesi,2023 eğitim vizyonu kapsamında yapılan çalışmalar,2023 okul gelişim planları ve yapılan çalışmalar, değerlerimiz özümüzdür projesi kapsamında yapılan çalışmalar, dezavantajlı öğrenciler ve ´´hepimiz başarılıyız’ ‘projesi kapsamında yapılan çalışmalar, akademik başarının her eğitim kademesinde artırılması için yapılan çalışmalar, öğrenci kazanımlarının elde edilme süreçleri ile ölçme -değerlendirme konusunda yapılan çalışmalar, okuma-yazma seferberliği ve yapılan çalışmalar, sıfır atık projesi kapsamında yapılan çalışmalar, okul sporları ve sportif faaliyetlerle ilgili çalışmalar ,tasarım ve beceri atölyeleri ile ilgili çalışmalar, tasarruf tedbirlerine riayet, merkezi sınavlar ve üniversite sınavları hususunda yapılan çalışmalar ve taşımalı eğitim planları konuları görüşülerek gerekli istişareler yapılıp kararlar alındı.

Çayıralan Kaymakamı Sayın Bekir Özen ve Çayıralan İlçe Belediye Başkanı Yasin Şahiner’i makamında Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ eşliğinde ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Çayıralan eğitimiyle ilgili istişarelerde bulunup, eğitime verdiği katkılardan dolayı kendilerine teşekkür etti.

Toplantının akabinde saat 15:00 da İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Çayıralan ilçemizin yönetici ve öğretmenleriyle bir araya gelerek eğitim üzerine toplantı yaptı.
Eğitimcilerle yapılan toplantı Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Bozdağ’ın hazırlamış olduğu dersler ve sınavlar bazında ilçedeki okullarımızın akademik başarı istatistiğinin sunumu ile başladı.

Sunumun ardından Yusuf Yazıcı, ‘’Değerli meslektaşlarım, sizler Vatanına ,Milletine ve Bayrağına bağlı Ülkesine gururla hizmet edecek öğrencilerimizin yetiştirilmesinde en fazla emeği olan toplum önderlerisiniz’ ’dedi.

Öğretmenlere birer boş kağıt vererek istek ve taleplerini aynı zamanda eğitim hakkındaki görüşlerini yazmalarını isteyen Yazıcı hepsini bizzat okuyacağını ve değerlendireceğini dile getirdi.
Toplantıda kök değerlerimizin öğretilmesi ,kardeşlik duygusu ,veli-okul ilişkisi, 2023 Eğitim Vizyonu , tasarım beceri atölyeleri ,öğrenciyi tanıyarak akabinde sorun analizi yapabilme ,öğretmenlerimizin derslere ön hazırlık yaparak girmesi ,derslerin somut örneklerle işlenmesi, kazanımların elde edilip edilmediğini ölçmek, elde edilemeyen kazanımların destekleme ve yetiştirme kurslarında telafisini yapmanın gereğine değindi. Asıl hedefin biz eğitimcilerin, öğrencilerimizin yüreğine dokunabilmesi olduğunu söyleyen Yazıcı, ilimiz eğitimine katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür edip, iyi dilek ve temennilerle toplantıyı sonlandırdı.

Yorumlar