Belediye Başkanlığı binasında yapılan devir teslim töreni ile yeni dönem Belediye Başkanı Celal Köse resmen göreve başladı.
CELAL KÖSE DÖNEMİ BAŞLADI

Ak Parti Milletvekilleri Bekir Bozdağ ve Yusuf Başer'in'de katıldığı devir teslim töreninde Ahmet Şevki Ergin hoca dua okudu.
"TEMİZ BİR SEÇİM DÖNEMİ YAŞADIK"
Belediye binası önünde toplanan halka hitaben konuşma yapan Belediye Başkanı Celal Köse,"Bizleri Müslüman olarak yaratan ve Müslüman olarak yaşatan, bu mübarek günde bizleri bir araya getiren rabbime şükürler olsun. Allah işimizi rast getirsin. İşlerimizi kolay kılsın. 120 gün boyunca güzel bir seçim ortamı yaşadık. Hem bizler hem de diğer adaylarımız hep birlikte olgun bir şekilde, kirden ve kinden uzak bir şekilde seçim ortamı geçirdik. Tüm adaylara şahsım ve teşkilatlarım adına teşekkür ediyorum. Adaylık vazifesi üzerimize yüklendiği gün ağırlığı omuzlarımda hissettim. Dün milletin bizlere emaneti olan mazbatayı alınca bu yükü biraz daha fazla hissettim. Allah'a hamdolsun ki değerli büyüklerimizin duası, halkımızın desteği ve teşkilatlarımızın gayreti ile bu görevi devraldık. Yozgat'ı hep birlikte inşa edeceğiz ve bu sorumluluğun altından hep birlikte kalkacağız" dedi.
"PARTİ ROZETİMİZİ ÇIKARDIK"
Parti rozetini çıkardığını ve herkese eşit mesafede davranacağını söyleyen Köse,"Her birimiz ayrı ayrı partilerden aday olduk ama 31 Mart akşamı seçim bitti.Bundan sonra Allah kısmet ederse parti rozetimizi çıkardık. Bize oy veren vermeyen, bizi destekleyen desteklemeyen her bir kardeşimizin belediye başkanı olacağız. Propaganda sürecimizde adaletten,doğruluktan ayrılmadan herkese eşit bir şekilde hizmet etmenin gayretinde olacağımızı söylemiştik. Bir kez daha bunu belirtmek istiyorum. Özellikle önceki dönem belediye başkanlarımıza şehrimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şehrimizi yöneten başkanlarımız Yozgat Halkı'nın oyları ile seçildi. Onlardan aldığımız bayrağı daha yukarı taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Her zaman halkın içindeyiz. Bizler bu milletin önünde hesap vereceğimizi hiç bir zaman unutmayacağız. Hak vaki olunca yüce yaradan huzurunda hesap vereceğimizi de unutmadan çalışmalarımızı yürüteceğiz" şeklinde konuştu.
"CELAL KÖSE'YE BAŞARILAR DİLERİM"
Görevi devreden Belediye Eski Başkanı Kazım Arslan, Belediye Şeref Defteri'ni imzaladı. Arslan,"İlk gün ki heyecanımdan bir şey kaybetmeden sürdürmüş olduğum Yozgat Belediye Başkanlığı görevini 5'nci yılın sonunda ve Yozgat'ımıza hizmet etmenin onuru, gururu ile devrediyorum. 5 yıl boyunca Yozgat'ımızın huzur içinde yaşanabilir bir şehir olması, gerçek bir şehir görünümüne kavuşması, bir şehir kimliğine kavuşması için gayret ettik. Noksanıyla, fazlasıyla, ilimize güzel işler kazandırdığımıza ve baki kalan kubbede bir hoş sada bıraktığımıza inanıyorum. Tabi ki bunun takdiri de değerli hemşerilerimize ve zamana aittir. Bugün göreve başlayan Celal Köse başkanımıza da başarılar diliyorum. Allah yardımcısı olsun. Hoş bir sadadır senin asıl servetin. Hatırlatacak budur seni hayır duada diyerek bir abisi olarak hatırlatmada bulunuyorum. Sevgi ve muhabbetle kalın Allah'a emanet olun" ifadelerini kullandı.

Yorumlar