Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik olarak çevrimiçi proje eğitimi gerçekleştirildi.
Çevrim içi eğitimler sürüyor

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın Eğitim Yöneticiliğini üstlendiği “Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerine Yönelik Proje Geliştirme ve Yürütme Eğitimi” etkinliği düzenlendi.
Farklı üniversitelerden akademisyenlerin eğitmenlik yaptığı ve İlim Yayma Vakfı (İYV) tarafından İstanbul merkezli olarak yürütülen eğitim etkinliğinden, farklı branşlarda lisan üstü düzeyde eğitim gören, Türk ve yabancı uyruklu, İYV bursiyeri 60’den fazla öğrenci yararlandı. İYV adına Etkinlik Koordinatörlüğünü Dr. Bayram Yalçın ve moderatörlüğü ise Emrah Avcı yürüttüğü program, her gün 2 saat olmak üzere, toplam 12 saat üzerinden gerçekleştirildi.
Prof. Dr. Mustafa Böyükata eğitimin ilk günü “Proje Döngüsü Yönetimi: Hazırlık, Uygulama ve Kapanış Süreçleri” başlığı altında ve son günü de “Stratejik Planlama ve Proje Teklifinin Kalitesi: Uygulamalar Üzerinden Kritik” başlığı altında iki seminer verdi. Ayrıca uygulamalı olarak örnek proje yazımları üzerinden de önerilerde bulundu.
Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte “Proje Tasarımında Temel Kavramlar: İlişkileri ve Planlama” başlığı altında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sefa Tarhan, “Proje Yönetimi ve Sonuçların Değerlendirilmesi” başlığı altında Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nurettin Demir, “Literatür Analizi: Bilgi Kaynaklarına Ulaşım ve Değerlendirilmesi” başlığı altında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, “Projenin Bileşenleri ve İçerik Oluşturma Stratejileri” başlığı altında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erol Kam ve “Bulguların Analizi ve Sunum Teknikleri” başlığı altında Dicle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Temel seminer verdi.
Eğitime katılanlar tarafından yapılan değerlendirmede, TÜBİTAK destek programlarından haberdar oldukları, proje fikri olanlar için çok yerinde olduğu, eksikliklerini görebildikleri, uygulama sayesinde bir fikri proje formuna dökme deneyimi yaşadıkları, ret edilen projelerin neden ret edildiğini görebildikleri belirtildi. Ayrıca bazı katılımcılar normal hayatta da kullanabilecekleri bilgiler edindiklerini ve projeler yaparak bilgilerini pekiştirmek istediklerini ifade ettiği görüldü.
Eğitmenlerin samimiyetinden, özverilerinden, azimli oluşlarından, farklı tarzlarını ortaya koyuşlarından, eğitim sürecinde enerjilerini üst seviyede tutmalarından, alçakgönüllü yaklaşımlarından, akademik bilgi ve tecrübeleri aktarmadaki içtenliklerinden etkilendiklerini ve kendilerine böylesine nitelikli bir eğitim fırsatı sunulmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür ettiler. HABER MERKEZİ

Yorumlar