MHP Yozgat Milletvekili Sedef, 101’inci yıldönümüne ulaştığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve kutsal günümüz Kadir Gecemiz aynı gün ve geceye denk geldiğini söyledi.
'Çifte mutluluk'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, “Ne özeldir ki bu yıl iki mutluluğu aynı günde yaşayacağız” dedi.

MHP Yozgat Milletvekili Sedef, 101’inci yıldönümüne ulaştığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve kutsal günümüz Kadir Gecemiz aynı gün ve geceye denk geldiğini söyledi.
Bu yıl dünya genelinde yaşanan COVİD-19 korona pandemisi yüzünden bu özel günleri evlerde geçireceklerini aktaran Sedef, “Geçmişini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan milletlerdir. Bundan dolayıdır ki, Türkler, tarihin bilinen ilk zamanlarından beri millet olarak vardır ve kıyamete kadar da varlığını koruyacaktır. Ama Aziz Milletimiz, zor ve sıkıntılı anları adeta küllerinden yeniden doğan bir millet gibi aşmasını bilmiş ve büyük, güçlü bir devlet olmayı başarmıştır. Bu günlerde yaşadığımız salgın tehlikesini de el birliğiyle, kurallara riayet ederek hep birlikte atlatacağız.
19 Mayıs 1919 Türk Milletinin yeniden doğuşunun başlangıcı olan bir gündür ve bizler için çok büyük bir anlam ve öneme sahiptir.
Türklük gurur ve şuuru ile dolu, ahlâklı ve erdemli, ülkesine ve ailesine karşı sorumluluklarının farkında olan; Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracak bilgi, beceri ve donanımıyla, insan sevgisine sahip gençliğimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk ve engel yoktur.
Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk’ün, mukaddes vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda, kurtuluş mücadelesini başlattığı bu anlamlı günün yıldönümünde, bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum. 23 Nisan’da yaptığımız gibi tüm hemşerilerimizi Cumhuriyetimizin önemli bir günü olan 19 Mayıs akşamı saat 19:19’da balkonlarda bayraklar ellerimizde evlatlarımız eşlerimiz yanımızda hep birlikte bu özel günü kutlamaya davet ediyorum” dedi.
Milletvekili Sedef, Aynı günün gecesine denk gelen Kadir Gecesi ise tüm müminlerin kalplerinin, gönüllerinin coştuğu, yaratana açılan ellerin boş dönmediği, tövbelerin, duaların kabul edildiği müstesna bir gece olduğunu aktardı.
Sedef, “Mükâfatların sınırsız olarak verildiği Kadir Gecesi, kendimize dönerek tövbe etme ve af dileme, bir daha yapmama kararlılığımızı yüce yaratıcımızın sonsuz rahmet ve mağfiretini umarak yineleme, aramızdaki sevgi ve bağışlamasının hepimizi kucaklaması için bu yolda yeni adımlar atma zamanıdır.
Bu vesile ile Tüm Yozgatlı hemşerilerimizin Kadir Gecesini tebrik ediyor hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar