AK Parti İl Başkanı Dursun, ilçe kongre tarihlerinin belirlendiğini açıkladı
‘Daha da güçleneceğiz’

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, ilçe kongrelerine 2 Ekim Cuma günü Aydıncık İlçesinde başlayacaklarını belirterek, kongre süreçlerinin birlik beraberlik içerisinde bir bayram ve şölen havasında geçeceğini söyledi.
2023’E GİDEN SÜREÇTE
DAHA FAZLA GÜÇLENECEĞİZ
Bu yıl gerçekleştirecekleri kongrelerle 2023’e giden süreçte daha da fazla güçleneceklerini vurgulayan AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, “Yaklaşık 10 gün sonra Aydıncık İlçe Kongremizi yaparak ilçe kongrelerimize başlayacağız, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Partimize yakışır bir şekilde kongre sürecini tamamlamayı hedefliyoruz. Kovid -19 hastalığına karşı kongrelerimizi belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleştireceğiz. AK Parti, kişisel çıkarların ve menfaatlerin değil ülkemizin menfaatlerini önceleyen ve koruyan, ben değil biz olarak bütün vatanseverlerin buluştuğu liderine ve ülkesine bağlı milletin partisidir” dedi.
GÜN BİRLİK VE BERABERLİK
GÜNÜDÜR
Geçmişte yaşanan dargınlıkların, küskünlüklerin bir tarafa bırakılması gerektiğini vurgulayan Başkan Dursun, “Gün birlik günü, gün beraber olma günüdür” dedi.
Aile içerisinde dahi bir takım anlaşmazlıkların yaşanabildiği ve bunun asla sürdürülmemesi gerektiğine dikkat çeken Dursun, “18 yıllık AK Parti iktidarları döneminde sadece Yozgat’ımız değil ülkemizin de dört bir tarafında Cumhuriyet tarihinden günümüze görülmemiş yatırımlar hizmetler gerçekleştirildi. Bunları anlatmayla ve saymayla bitiremeyiz. Bu hizmetleri ve yatırımları görmek istemeyen bazı muhalif kesimler gündem olsun diye boş eleştirilerde bulunabilirler. Ama onlar konuşur AK Parti yapar. Bu vesile ile şimdiden 2 Ekim Cuma günü Aydıncık’ta başlayacak olan kongremizin ilimize, ülkemize ve partimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Dursun kongrelerin koronavirüs tedbirleri çerçevesinde yapılacağını belirterek şunları aktardı:
“Kongreler açık havada, sosyal mesafe kuralına uygun ve sınırlı katılımla gerçekleştirilek. Kongrelerde, divan ve delegeler için kongre düzeni oluşturulacak. Sandalyeler, masalar ve kabinler arasında sosyal mesafe kuralı uygulanacak. Kongrelerden önce alanlar her nokta dezenfekte edilecek. Delegeler kongreye maskeleriyle katılacak. Katılım sayısı sınırlı tutulacak.”
AK Parti İl Başkanı Dursun, kongre takvimini ise şöyle açıkladı:
“2 Ekim Cuma saat.14:00’de Aydıncık İlçesi Kongresi, Belediye Kültür Merkezi Bahçesi.
3 Ekim Cumartesi Çekerek İlçe Kongresi, Saat. 10:00’da Çekerek Şato (açık hava)
3 Ekim Cumartesi Kadışehri İlçe Kongresi, Saat. 14:00’de Belediye Düğün Salonu Bahçesi
4 Ekim Pazar Saraykent İlçe Kongresi , saat. 14:00’de Öcallar Düğün Salonu
4 Ekim Pazar Akdağmadeni İlçe Kongresi, saat. 14.00’de Eski Pazar Yeri açık alan
9 Ekim Cuma Yerköy İlçe Kongresi, Saat. 14:00’de Öğretmenevi Bahçesi
10 Ekim Cumartesi Sarıkaya İlçe Kongresi, saat. 10:00’da Hakan Kır Düğün Salonu
10 Ekim Cumartesi Çayıralan İlçe Kongresi, saat.14: 00’de Çayıralan Park Düğün Salonu
11 Ekim Pazar Yozgat Merkez İlçe Kongresi saat.10:00’de Kent Park Kır Düğün Salonu
11 Ekim Pazar Boğazlıyan İlçe Kongresi, saat.14:00’de Belediye Tesisi (açık alan)”

Yorumlar