Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Yozgat’ta kongrelerine Boğazlıyan ile start verdi
‘Deva olacağız’

DEVA Partisi Boğazlıyan İlçe Başkanı Mehmet İsmail Paşaoğlu, Deva’nın su damlacıkları Boğazlıyan’da toprağa düşerek filiz vermeye başladığını belirterek, birleştirici, kucaklayıcı anlayışıyla memlekete deva olacaklarını söyledi.
Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (Deva) Yozgat’ta ilk kongresini Boğazlıyan’da yaptı.
Deva Partisi Boğazlıyan 1. Olağan Kongresi parti binasında gerçekleştirildi.
Kurucu başkan Mehmet İsmail Paşaoğlu başkanlığa getirildi.
Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafeye ve davetli sayısına azami ölçüde dikkat edilen kongre ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Ardından Covid-19 tedavisi sonrası sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu edilen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın kongreye özel gönderilen mesajı okundu ve mesajın partililer tarafından ayakta alkışlanması dikkat çekti.
DEVA Partisi Boğazlıyan İlçe Başkanlığı Kongresi’ne, İl Başkanı İsmail Yılmaz, Merkez İlçe başkanı Mustafa Bulut ve yönetimi katıldı.
Deva Partisi Boğazlıyan Yönetim kurulu üyeliklerine Ümit Doğan, Selahattin Kartal, İbraim Umut Boğazlıyanoğlu, İbrhim Özsoy, Mete Şahingöz, Kenan Akova, Harun Manyas, Haluk Korkmaz ve Hammi Aşık seçildi.
Deva Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, Yozgat genelinde partilerine yönelik ciddi bir teveccühün olduğunu söyledi.
İl Başkanı Yılmaz, “Ülkemizin demokrasi, insan hakları, adalet ve ekonomi alanında içine düşürüldüğü bu durumdan çıkması ve her alanda ilerlemesi için tüm çabamızla çalışmaya devam edeceğiz. Siyasetin sürekli dışlayıcı, ötekileştirici dil kullanmasına karşıyız. Siyaseti kutuplaştırma, ötekileştirme haline getirmek bizim siyaset lügatimizde kendisine yer bulamayacaktır. İktidarda ve muhalefette siyasi nezaketi korumak, serinkanlı, sakin, incelikli siyasi dil kullanmak bizim önceliğimiz olacaktır. Halkımız her şeyin en iyisine layık. Bizim kaybedecek tek bir dakikamız yok” dedi.
DEVA Partisi Boğazlıyan İlçe Başkanı Mehmet İsmail Paşaoğlu, Deva Partisinde olmaktan ve bu önemli göreve getirilmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
Paşaoğlu, “Deva Partisi özlenen siyasi anlayışı ile ülkemizin umudu, ümitsizliğin ümidi ve dertlerin devası olmuştur. Bizler ilçe teşkilatları olarak, il teşkilatları olarak üzerimize düşeni layıkıyla yerine getireceğiz. Ülkenin içerisinde bulunduğu durum hepimizin malumudur. Bizler bu sıkıntıları aşmak için dertlere deva olmak için yola çıktık. Bunda da başarılı olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Yorumlar