Yozgat Valisi Polat, makamında ağırladığı gazetemiz heyetine özel açıklamalarda bulundu
'DEVLET VE MiLLET KAYNAŞMASINI EN ÜST SEVİYEDE SAĞLIYORUZ!'

Yozgat Valisi Ziya Polat, Yiğitler Şehri Yozgat’ın eğitim, sağlık, turizm, tarım başta olmak üzere gelişim ve kalkınmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirterek, diğer yandan da devlet-millet kaynaşmasını sağladıklarını söyledi.
Yozgat Valisi Ziya Polat, makamında gazetemiz sahibi Hakan Ekinci, Genel Yayın Yönetmeni Reşit Ünal ve Sorumlu Yazıişleri Müdürü Çetin Mermertaş’ı ağırladı. Oldukça samimi ortamda gerçekleşen ve gündeme ilişkin fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette Yozgat’a dair yapılması öngörülen çalışmalar konuşuldu.
Vatandaşlarla buluşuyoruz
Vali Polat, Yozgat’ın geleceğine yönelik çalışmalar içerisinde olduklarına değinerek, özellikle toplumun her kesimiyle iç içe olduklarını söyledi. Cuma Programları kapsamında köy ziyaretleri yaptıklarına vurgulayan Vali Polat, hem vatandaşları dinlediklerini hem de sorunları yerinde tespit ettiklerine dikkat çekti.
Her zaman vatandaşlarla birlikte olmaya gayret gösterdiklerini belirten Vali Polat, “Yozgat’ı artık daha yakından tanıyoruz. Samimi ve iyi niyetle adımlar atıyoruz. Yozgat’ta her kesimi dinleyerek, fikirlerini alıyoruz. Yozgat’ı sadece merkezden ibaret olmadığını biliyoruz. İlçe, belde ve köy ziyaretleri yaparak en ücra köşedeki vatandaşın ayağına kadar gidiyoruz. Bizim kapımız, gönlümüz herkese açık. Halkımıza hizmet etmek için çalışıyoruz” dedi.
Yatırımlar artsın
Vali Polat, Yozgat’ın ekonomik gelişimine ve istihdam alanlarının açılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarına dikkat çekti.
Yozgat’ta bulunan organize sanayi bölgelerine yatırım yapan firma sayısının artmasının ekonomik açıdan şehre katkı sağlayacağını aktaran Vali Polat, üretim ve istihdam planlamaları yapıldığını vurguladı.
Yatırım yapmak isteyen firmalarla bire bir görüşerek tahsis çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini ve yatırım yapan firmaların sayısının artmasının ekonomik gelişime önemli artılar sağlayacağına değinen Vali Polat, katma değer üretmenin, ekonomiye katkı sağlamanın önemini bildirdi.
Yozgat Organize Sanayi Bölgesi, Bozok Organize Sanayi Bölgesi ve Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım planlamalarının yapıldığının altını çizen Vali Polat, Yozgat’ta 15 bin civarında istihdam sağlanmasının hedeflendiğini kaydetti.
Vali Polat, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nin üç boş parselin kaldığını belirterek, Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.
Bozok Organize Sanayi Bölgesi’nde alt yapı çalışmalarının tamamlandığına değinen Vali Polat, “Elektriği yüzde yüz bitti. Yol kaldırım çalışmaları kapsamında yüzde 98 civarındayız. Kış mevsiminin bitmesi ile tamamlanacak. Şu anda bize tesis kurmak için 27 başvuru var. Önümüzdeki günlerde Bozok OSB’yi kurmak için resmi başvuru yapacağız. Resmi başvurularda da yatırım miktarına ve istihdam sayısına göre arazileri tahsis edeceğiz. Bu sene içerisinde fabrikaların da kurulmaya başlamasını planlıyoruz” diye konuştu.
Fikirlerinizi paylaşın
Yiğitler Şehri Yozgat’ın gelişim ve kalkınması için her fikre açık olduklarına değinen Vali Polat, her türlü eleştiriyi de saygıyla karşıladıklarını sözlerine ekledi.
Gazetemiz sahibi Hakan Ekinci, Yozgat menfaatine olacak her çalışmanın destekçisi olduklarını belirterek, işbirliğinin sağlanması gerektiğine dikkat çekti.
SEVİLAY KAYAASLAN

Yorumlar