Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın "Yeni Koronavirüs” (Covid-19) ile mücadele kapsamında yaptığı çağrının ardından harekete geçen din görevlileri, 65 yaş üstü vatandaşlar dahil ihtiyaç sahibi ailelere yönelik evde hizmet vermeye başladı.
Din görevlileri seferber oldu

Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar dahil ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret edip ihtiyaçlarını giderdi.
Bir taraftan yaşlı ve kronik hastaların temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan din görevlileri, diğer taraftan halka Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Alo 190 ile dini ve manevi rehberlik hizmeti verdi.
VATANDAŞLARA MİNARELERDEN DUA İLE MANEVİ DESTEK
Ezanların ardından minarelerden yapılan anonslarla vatandaşları evde kalmaya teşvik ederek, Salâ, Ezan ve Dualarla manevi olarak destekleyen Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi, "Yeni Koronavirüs"ün (Covid-19) ülkemizde yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek için ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında vatandaşlarımıza salgın hastalık riski sona erinceye kadar tüm camilerden yatsı ezanı öncesi salâ sonrası dualar ediliyor. Vatandaşlar da minarelerden yükselen dualara evlerinin balkonlarından eşlik ediyor" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar