Doğalgazın en ekonomik yakıt olduğunun altını çizen Salman, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir ve konforlu bir yakıt olduğunu söyledi.
Doğalgaz güvenli yakıt

Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman, hava sıcaklıklarının düşmeye başladığını belirterek, doğalgaz kullanın vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Doğalgazın en ekonomik yakıt olduğunun altını çizen Salman, temel kurallara uyularak kullanılan doğal gazın güvenilir ve konforlu bir yakıt olduğunu söyledi.
2020 VERİLERİ
Sürmeligaz İşletme Müdürü Salman, Kovid-19 pandemisinin etkisinde geçen 2020 yılına ilişkin doğal gaz tüketim verilerini açıkladı. Salman, konutlardaki doğal gaz tüketimi bir önceki yıla göre yüzde %10 artığına değinerek, Yozgat’ta doğalgaz tüketiminin Şeker Fabrikası’ndan dolayı Boğazlıyan ilçesinde gerçekleştiğini ifade etti.
Salman alınan tedbirlerle pandemi döneminde kesintisiz hizmet verdiklerine dikkat çekerek, 2020 yılında abone sayısının 120 bin bağımsız birim sayısına (BBS) ulaştığına değindi.
Konut abonelerinin doğal gaz tüketimi, bir önceki yıla göre artış gösterdiğine vurgu yapan Salman, “
Resmi kurumların tüketiminde de hafif bir yükseliş olurken 2020 yılının toplamında yıl boyu en fazla doğal gaz tüketimi Şubat ayında gerçekleşti. Doğal gazın en çok tüketildiği ilçe ise Boğazlıyan oldu.
2020 yılında 21 milyon 500 bin TL yatırım gerçekleşti. İl genelinde toplam yatırımla yaklaşık 130 kilometre yeni hat döşendi” dedi.
DOĞAL GAZ EKONOMİK YAKIT
Doğal gazın ekonomik bir yakıt olduğunu belirten Salman, tasarruflu doğal gaz kullanımıyla ilgili önerilerde bulundu. Sürmeligaz İşletme Müdürü Salman, şunları söyledi:
“Kombinizi ev dışındayken veya gece ekonomik ayarda kullanabilirsiniz. Kombinizi 1 derece düşük sıcaklığa ayarlayarak yılda yaklaşık 100 TL tasarruf edebilirsiniz. Mobilyalarınızı radyatörlerin önüne yerleştirmez ve radyatörlerin üstünde çamaşır kurutmazsanız ısı kaybını da önlersiniz.”
187 DOĞAL GAZ ACİL
HATTI’NI ARAYIN
Salman, Sürmeligaz tarafın dan tesisat kontrolü yapılmış olup aktif doğal gaz kullanan abonelerin doğal gaz borularını boyatması gerektiğini tekrar hatırlattı. Salman, ortamda gaz kokusu hissedilmesi durumunda yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:
“Gaz kokusu hisseden abonelerimiz hemen ortamı havalandırarak sayaç vanalarını kapatmalılar. Bunun dışında hiçbir müdahalede bulunmadan 187 Doğal Gaz Acil Hattı’na bilgi vermeliler.”
Salman, kış şartlarında kesintisiz ve güvenli gaz arzını sağlamak amacıyla ekiplerin yoğun çalışma yaptığını belirtti. Salman, ihbarda bulunan vatandaşlara anında cevap verildiğine dikkat çekerek, kış şartlarında vatandaşların sıkıntı yaşamadığını sözlerine ekledi.
REŞİT ÜNAL

Yorumlar