2019 ORAN Kalkınma Ajansı tarafından açılan Teknik Destek Programı kapsamında Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Drone (İHA) İle Tarımsal Arazilerin Etkin Kontrolü İçin Personel Eğitimi" isimli projesi destek görmeye hak kazandı.
Drone eğitim onaylandı

Proje kapsamında günümüzde aktif olarak tüm tarım sektöründe teknik personellere emek ve zaman tasarrufu sağlayan İHA (İnsansız Hava Aracı)'ları kullanım için belge alınması planlanmakta olup, eğitim dâhilinde personellere İHA Tanıtım, Hava Hukuku ve Sorumluluklar, Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri, Meteoroloji, ATC Usulleri ve Havacılık Frezyolojisi, Seyrüsefer ve Operasyon, Kumanda Edilebilir Sistemler, Itki Sistemleri, Aviyonik Sistemler, Bakım ve Onarım ve Uçuş Pratik Eğitimi konularında eğitim verildi.
Proje dahilinde 3 Su Ürünleri Mühendisi, 2 Bilgi İşlem Personeli ve 20 Teknik Personel olmak üzere toplam 25 İl Müdürlüğü personeline Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı İHA Drone Kullanım Belgesi alınmış olacak. Oran Kalkınma Ajansı tarafından destek görmeye hak kazanan projemiz 31.07.2019 tarihinde İl Müdürümüz Ziyaattin ÖZDEMİR tarafından imzalandı.

Yorumlar