Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Sorgun Gençlik Derneği'nin (SORGED) 15 gönüllüsüne İş Kulübü Eğitimi verildi.
Eğitim verildi

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından verilen İş Kulübü eğitiminin kapsamı ise; kadınlar, gençler, engelliler, uzun süreli işsizler, göçmenler gibi dezavantajlı konumdaki kişilere danışmanlık hizmeti yoluyla, iş arama motivasyonu ve yöntem desteği vermektir.
Birey olarak kendini tanımalarının sağlanması ve yapabileceklerinin onlara gösterilmesi amacıyla Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nce yapılan İş Kulübü eğitiminde amaçlananın ise, "Kişilerin iş yaşamına geçiş süreçlerinde kariyerleriyle ilgili doğru kararlar alabilmeleri ve bu doğrultuda kariyer hedeflerini gerçekleştirmeleri, iş arama/bulma sürecinde önemli olan bazı becerilerin farkına varmaları, geliştirmeleri amacıyla düzenlenen eğitimlerimize siz değerli halkımızı bekliyoruz. Çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu fikrinin iş arayanlarda oluşturulması. İş arayanların öz güvenlerinin yükseltilerek açık işlere yönlendirilmelerinin kolaylaştırılması. İş arayanların kendi tecrübelerinden yola çıkarak iş arama stratejilerini geliştirmelerinin sağlanması. İş arama sürecinde oluşturdukları eylem planlarının uygulayabilmelerinin sağlanması. Birey olarak kendini tanımalarının sağlanması ve yapabileceklerinin onlara gösterilmesidir. İş Kulüplerinde 15 kişilik gruplarla bir haftalık eğitim programı ile hedef belirleme, iç motivasyon, başarı, beynin çalışma prensipleri, cv hazırlama, mülakat teknikleri, iş görüşmesi, telefon görüşmesi, işveren beklentileri, iş arama kanalları, beden dili gibi bir çok alanda aktivitelerin uygulanmasıyla kişilerin iş arama becerileri geliştirilecektir. İş arama becerilerini geliştirmeyi hedefleyen İş Kulübü eğitimleri interaktif olarak verilmektedir" bu ifadeler olduğu söylendi.

Yorumlar