İlk olarak Boğazlıyan bölgesinde dağıtılacak 314 adet tablet için, Boğazlıyan Şeker Fabrikası’nda Pandemi nedeniyle sembolik bir tören düzenlendi. Düzenlenen törende 65 adet tablet, 10-11 ve 12 sınıflarda öğrenim gören öğrencilere dağıtıldı.
Eğitime şeker gibi destek

Kayseri Şeker tarafından, özellikle Pandemi döneminde uzaktan eğitim gören öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan, ‘1000 çocuk 1000 tablet’ kampanyası doğrultusunda temin edilen tabletler, düzenlenen törenler ile öğrencilere dağıtıldı.
İlk olarak Boğazlıyan bölgesinde dağıtılacak 314 adet tablet için, Boğazlıyan Şeker Fabrikası’nda Pandemi nedeniyle sembolik bir tören düzenlendi. Düzenlenen törende 65 adet tablet, 10-11 ve 12 sınıflarda öğrenim gören öğrencilere dağıtıldı.
Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker’in büyük bir aile olduğunu ve bu büyük ailenin, sadece üretim faaliyetinden ibaret olmadığını belirterek, “Ailemizin bütünlüğü içerisinde gençlerimizi, çocuklarımızı ve diğer aile fertlerimizi de düşünmemiz gerekiyor, bizim hem sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde hem de eğitime katkı anlamında önemli çalışmalarımız var” şeklinde konuştu.
Başkan Akay, Kayseri Şeker çiftçisinin diğer çiftçilerden ayrıcalıklı olduğunu da ifade ederek, şöyle devam etti:
“Kayseri Şeker Türkiye’deki genel ekonomi ve tarım sektörü içerisinde önemli bir yere sahip, büyük bir kuruluştur. Şirketimiz çok geniş bir coğrafyada üretim faaliyeti yürütüyor ve 3 Fabrikamızda 6 il, 43 ilçe ve 421 köyde, 15 bin çiftçimiz ile sözleşmeli üretim yapmaktadır. Şirketimiz bu doğrultuda önemli bir farklılık ortaya koymaktadır. Çünkü Kayseri Şeker, çiftçilerine daha fazla kazandırıyor. Şirketimiz, üreticilerimizin avanslarını ve ihtiyaçlarını zamanında karşılayarak onları, daha ayrıcalıklı bir konuma getiriyor. Kayseri Şeker, çiftçilerine bu hizmeti yapmanın yanında, sektördeki diğer şirketlere de bu manada örnek olan bir kuruluştur. Kayseri Şeker büyük bir aile ve bu büyük ailenin faaliyetleri sadece üretimden ibaret değil. Bu ailenin bütünlüğü içerisinde gençlerimizi, çocuklarımızı ve diğer aile fertlerimizi de düşünmek zorundayız. Bu kapsamda bizim hem sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde, hem de eğitime katkı anlamında yapmış olduğumuz önemli hizmetler var. Bu hizmetlerin en başında ise 8 sene önce kurduğumuz Kayseri Şeker Eğitim ve Sağlık vakfı geliyor. Bu Vakıf aracılığı ile çiftçilerimizin ve çalışanlarımızın üniversitede okuyan çocuklarına karşılıksız burs imkânı sağlıyoruz. Buna ek olarak çeşitli vesilelerle bizlerden eğitim konusunda bazı destekler de isteniyor, özellikle geçtiğimiz Şubat ayında Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine Külliye’de iş adamlarımız ile birlikte düzenlenen toplantıya katıldık. Orada eğitime destek çerçevesinde bir program başlatıldığı ifade edildi ve bu program vesilesiyle yeni okullar ve derslikler yapılması konusunda istekler ortaya konuldu. Bizler de o çerçevede Kayseri Şeker adına 6 tane derslik yapılması konusunda taahhütte bulunduk. Her biri 600 bin lira değerinde olan ve toplamda 3 milyon 600 bin liraya ulaşan bu yardım programımız, aylar itibariyle devam ediyor.”

Yorumlar