Yozgat'ın ve Yozgatlıların sesi olarak görev yapmaya devam ediyoruz. Bir gün de kendimizi hatırlamak adına Yozgatlı vatandaşlarımıza yerel gazeteleri sorduk.
EMEĞİMİZ KARŞILIĞINI BULUYOR!

Vatandaşlarımız yerel gazetelerin yaptığı haberlerden memnun olduklarını dile getirirken 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günümüzü de önceden kutladılar.
"SAYENİZDE OLAYLARI TAKİP EDEBİLİYORUZ"
Berberlik yapan Osman Demir yerel gazeteleri beğenerek okuduğunu söyledi. Demir," Yerel gazetelerin neredeyse tamamını gün içerisinde okuyorum. Hepsine abone olmasak da komşularımıza da gelen gazetelere göz gezdiriyorum. Yozgat küçük şehir ne kadar farklı haber olabilir ki diye düşünür insan ancak öyle olmuyor. Emek verip Yozgat'ın her yerinde ne olay olsa peşine düşüyorsunuz. Şehrimizde olan ne varsa haber olarak önümüze kadar geliyor. Şehrimizle alakalı önemli bir çok gelişmeyi sizlerin sayesinde okuyor ve öğreniyoruz" dedi.
"İNTERNET ÜZERİNDEN TAKİP EDİYORUM"
Koçak Optik çalışanlarından Muhammed Hökelekli çok fazla yerel gazete okumasa da internet ortamından takip ettiğini söyledi. Hökelekli," Gazeteleri çok fazla okuyorum desem yalan olur. Ancak internet üzerinden takip edip haber alıyoruz. Gazete okumasam da tanıdığım gazeteci ağabeylerimin çalışmalarından haberdarım. İnsanlara olayları yada gün içerisinde yaşananları aktarmak adına yoğun çaba sarf ediyorlar. Bizim yaşananlardan haberimiz olsun diye emek veriyorlar. O yüzden yaptıkları iş çok önemli bana göre" ifadelerini kullandı.
"DERDİMİZİ DUYURABİLİYORUZ"
Çitlekçi Kuruyemiş sahibi Mehmet Yaman gazetecilerin işlerinin zor olduğunu söyledi. Yaman,"Gazete okuyorum. Halkın sesi olarak çalışıyor gazetecilerimiz. İşleri güçleri rast gitsin. Derdimizi anlatabildiğimiz bir ortam sağlıyorlar bize. Yozgat'ın haklarını savunuyorlar. Ulusalda bir çok gazete magazin gazetesi gibi çıkarken, yerel gazetelerimiz Yozgat'ın haberlerini yazıyor. Basının işi zor. O yüzden Allah kolaylık versin sizlere. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü kutlarım. Allah işinizde başarılarınızı daim etsin" şeklinde konuştu.
"GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN"
Çamlıca Döner sahibi Fatih Yüce ulusal gazetelerden ziyade yerel gazeteleri okuduğunu söyledi. Yüce," Yozgatspor taraftarıyım. Yozgatspor ile ilgili haberler çok daha fazla ilgimi çekiyor. Yerel gazetecilerimizde sağ olsunlar taraftarın bu beklentisine karşılık veriyorlar. Tanıdığımız arkadaşlarımızda olduğu için ne şartlar altında çalıştıklarını biliyoruz. İşiniz zor kolay gelsin. Tüm basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun" dedi.
"YOZGATLININ HAKKINI SAVUNUYORSUNUZ"
Simit Fırını sahibi Hakan Çelik işlerden fırsat buldukça gazete okuduğunu dile getirdi. Çeliki,"Fırsat buldukça yerel gazeteleri okuyoruz. Hepsinden memnunuz. Yozgat'ın hakkını savunup, Yozgatlının derdinin duyulmasını sağlıyorlar. Esnaf olarak bizimde sorunlarımız oluyor. Sayelerinde derdimizi duyurabiliyoruz" diye konuştu.
"BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN"
Kuyumcu Ustası Mustafa Yüksel ise,"Yozgat basını bizim için her zaman değerli. Yozgat halkının her zaman her yerde hakkını savunup bütün her şeye destek sunuyorlar. Bizler de esnaf olarak her zaman sizleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Sizlere bundan sonra ki süreçte başarılar diliyoruz. Yozgat halkının gözü kulağı olan bütün basın emekçilerini gününü kutluyoruz" şeklinde ifadeler kullandı.

Yorumlar