Akdağmadeni ilçesinin Karaalikaçağı köylüleri kurdukları dernek aracılığıyla birliktelik oluşturarak, eski, cami’i yıkıp daha modern şekilde yenisini inşaa ediyorlar.
Eskiyen cami köylülerce yenilendi

Akdağmadeni’nin örgün , yaygın ve dini eğitim alanında ayrı bir özelliğe sahip olan Karaalikaçağı Köyü’ne, yeni cami inşaa ediliyor. Uzun yıllardır ibadet hizmeti veren mevcut cami, ihtiyacaa cevap verememesi ve teknik açılardan dolayı, eskisi yıkılarak aynı yere daha modern şekilde yapılıyor. Dernek kuran köylüler, elbirliğiyle kısa sürede cami inşaatını tamamladı.
Karaalikaçağı Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanı Fethi Bulut, inşaatın kısa sürede tamamlanmak üzere olduğundan dolayı duyduğu memnuniyet nedeniyle köylülere ve hayırseverlere teşekkür etti. Başkan Bulut, “ Bir işe başlayınca devamı geliyor. Bu kadar kısa sürede böylesi bir başarı yakalayacağımızı tahmin edemiyordum. Köylülerimize ve destek diğer diğer hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin” dedi.
Bir anda üç yüz kişinin ibadet yapabilme kapasitesine sahip olan cami, ana kubbe ve 3 yavru kubbeden oluşuyor. Camiin, alt katında çok amaçlı salonda dini ve sosyal faaliyetler yapılacak. Dernek başkanı Fethi Bulut, yönetim kurulu gibi çalışan köylülerine teşekkür ederek, camiin bir an evvel ibadete hizmetine açılması için tüm hayırseverlere destek çağrısında bulundu.

Yorumlar