Yozgat Belediyesi tarafından şehrimize estetik katacak olan projelerimize bir yenisi daha eklendi.
Estetik çalışmaları başlatıldı

İlin en işlek kavşaklarından birisi olan Yimpaş AVM önünde bulunan bakımsız kavşak için bakım onarım yenileme ve kaldırım düzenleme çalışmaları başladı.
Peyzaj çalışmaları tamamlandığında kavşağa 6 metre yüksekliğinde 2.70 santim genişliğinde lale ve ay yıldız figürü yerleştirilecek. Ay yıldızlı figür, bayrağımızın renkleri ile aydınlatılacak.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Celal Köse, “Yimpaş AVM önünde bulunan kavşağımız bakımsız ve ilimize yakışmayan bir şekilde duruyordu. Bizde hemen o bölgeye estetik katacak ve trafiği düzenleyecek olan bir proje hazırladık. Arkadaşlarımız şuan çalışmalara başladı. Öncelikle kavşağımızda yaya kaldırımlarını düzenleyip orta refüj çalışmaları yapacağız.
Daha sonra kavşağa 6 metre yüksekliğinde 2.70 santim genişliğinde lale ve ay yıldız figürü yerleştirileceğiz. Bu figürü kırmızı ve beyaz renkleri ile aydınlatıp bölgeye estetik katacağız.
Taşıt trafiği içinde düzenlemelerde bulunacağız.
Kent merkezine ayrı bir önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın yolda yürürken kent kimliğini hissetmelerini arzuluyoruz.
Bu kavşak çalışmamız örnek olacak. Daha sonra şehrimizin belli bölgelerinde de aynı düzenlemeleri ve çalışmaları yapmayı planlıyoruz. En kısa süre içerisinde çalışmamızın tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

 

Yorumlar