31 Mart Yerel Seçimleri öncesi siyasetin hızı her geçen gün artarken adaylar, partiler ve teşkilatlar çalışmalarına daha da hız veriyor.
FARKLI BİR SEÇİM OLACAK

AK Parti Belediye Başkan Adayı Celal Köse gençlere özel ilgi gösterirken tüm seçmenle kucaklaşmak için çalışmalarını sürdürüyor. MHP'nin adayı Mehmet Erdemir, MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sadef ile geziler yaparken, adaylığını en son açıklayan İYİ Parti ve CHP'nin ortak adayı Metin Özışık ise seçim ziyaretlerine başladı. Kazım Arslan'ın ise aday olup olmayacağı hala merak konusu.
SEÇİM YARIŞINDA Kİ EN GENÇ ADAY
AK Parti Belediye Başkan adayı Celal Köse seçim çalışmalarını daha da hızlandırarak devam ediyor. Gençlere özel ilgi gösteren Köse, aynı zamanda bütün seçmenle kucaklaşmak için günün erken saatlerinden geç saatlere kadar seçim ziyaretlerini sürdürüyor. Şuana kadar ismi açıklanan belediye başkan adayları içerisinde ki en genç isim olan Köse,"Onlar bizim gençlerimiz, onlar bizim geleceğimiz" diyerek gençlerin taleplerini dinliyor. Memleket işi gönül işi sloganıyla çalışan Celal Köse esnaf ziyaretlerinin yanı sıra bütün resmi kurum ve kuruluşları da ziyaret ediyor. Gittiği her yerde vatandaşın ilgisi ve sevgisi ile karşılaşan Köse 31 Mart öncesi tüm seçmenle görüşmek üzere çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
ERDEMİR'E EN BÜYÜK DESTEK SADEF'TEN
31 Mart Yerel Seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Yozgat Belediye Eski Başkanı Mhmet Erdemir'i aday göstermişti. 1989-2002 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Erdemir 2019 yerel seçimleri için MHP tarafından yeniden aday gösterildi. Seçim çalışmalarını esnaf ve resmi kurum ziyaretleri ile sürdüren Erdemir'in en büyük destekçisi ise çalışmalarında yalnız bırakmayan MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sadef. Bir yandan kapı kapı ziyaretlerle yaptığı seçim çalışmalarını diğer yandan sosyal ağlar üzerinden yaptığı açıklamalarla sürdüren Erdemir seçim vaatlerini de yayınlıyor. Seçilmesi durumunda hizmetlerin merkezden çevreye doğru değil, çevreden merkeze doğru yapılacağını vurguluyor.
İYİ PARTİ VE CHP'DEN TEK ADAY
İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 31 Mart Yerel Seçimleri için beraber hareket ederken tek adayı destekleyerek birlikte seçime girecekler.Eski İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık iki parti tarafından ortak aday gösterilirken İYİ Parti çatısı altında seçime girecek. Seçim çalışmalarını tek başına yürüteceği açıklamasını yapan Özışık, sadece kendi projelerini açıklamakla yetinmeyeceğini, tüm vatandaşlarla konuşarak notlar alacağını, halkın isteklerine de önem vereceğini vurguluyor. Adaylık açıklamasında iddialı konuşan Özışık," Diğer adayların bilgi birikimlerinden daha fazlasına sahibim" demişti. Bu birikimlerini Yozgat halkına hizmete dönüştürmek istediğini söyleyen Özışık seçim çalışmalarını hızla yürütüyor.
BEKLENEN ADAY KAZIM ARSLAN
Henüz kendisinden bir açıklama olmamasına rağmen halkın aday olmasını beklediği Belediye Başkanı Kazım Arslan'ın yakın zamanda adaylık açıklaması yapması bekleniyor. AK Parti tarafından yeni dönen için aday gösterilmeyen Kazım Arslan'a ilk teklif İYİ Parti'den gelmiş Arslan kabul etmemişti. Sonrasında Yozgat kamuoyunda Arslan'ın bağımsız olarak aday olacağı yönünde konuşmalar başladı. Adaylık açıklaması için yarım olan projelerin tamamlanmasını beklediği düşünülen Kazım Arslan'ın, Millet Kıraathanesi önünde ki yol, Kapalı Otopark, Hal Binası gibi projelerin tamamlanması veya 7 Şubat'ta yapılacak Belediye Meclisi toplantısının akabinde bir açıklama yapması bekleniyor.

Yorumlar