Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 1. Ünite çalışma fasikülleri öğrencilere ulaştırıldı
Fasiküller dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilde bulunan Ölçme ve Değerlendirme Birimlerinin ortak hazırladıkları fasikül çalışmalarının ilki olan “5, 6, 7 ve 8. Sınıf Düzeylerinde 1. Ünite Çalışma Fasikülleri” yayımlandı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ölçme ve Değerlendirme Birimimiz yayınlanan fasikül çalışmalarının baskısını yaparak köy okullarımıza dağıtımını sağladı.
Çalışma fasikülleri, öğrencilerin derslerinde işleyecekleri konuları pekiştirecekleri ve farklı soru türleri üzerinde deneyim kazanacakları şekilde tasarlandı. Ortaokul 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf düzeyinde Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinin her ünitesi için ayrı bir kitapçık olacak şekilde hazırlanan fasiküllerde çeşitli soru türlerinin yanı sıra eşleştirme, bulmaca gibi etkinliklere de yer verildi.
Sadece birinci üniteleri kapsayan 4 bin 560 soru içeren 60 fasikül hazırlandı
Alan uzmanları tarafından hazırlanan 60 fasikülde, ortaokul Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Sosyal Bilgiler derslerinin sadece birinci ünitelerinden 4 bin 560 soru yer alıyor.

Yorumlar