AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, İstanbul’un Fethi’nin 567’inci yıldönümünü kutladı.
Fetih, dünya tarihinde dönüm noktası

AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, İstanbul’un Medeniyetler İttifakı’nın somutlaştığı mekan olduğunu belirterek,, sadece Avrupa Kültür Başkenti değil, 1453’ten bu yana aynı zamanda Dünya Kültür Başkenti olduğunu söyledi.
İstanbul’un Fethi’nin 567’inci yıldönümünü kutlayan Kılıç, “Tarih boyunca nice zaferlere imza atan aziz milletimizin en kutlu ve en büyük adımlarından birisi de İstanbul’un fethidir. İstanbul’un fethi, hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için adeta bir dönüm noktası teşkil etmiştir. Kuruluşunu eski dönemde yüzyıllarca imparatorluk başkenti olmuş bu kadim şehir, Fatih Sultan Mehmet önderliğinde gerçekleşen fethin ardından adalet hoşgörü, barış ve de köklü bir medeniyetin merkezi haline gelmiştir.
“İstanbul’un fethi tarih boyunca nice zaferlere imza atan aziz milletimizin, Hz. Peygamber ‘(S.A.V)’in “İstanbul mutlaka fethedilecektir, onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur” övgüsüne mazhar olmuş çok kutlu bir zaferidir.
1453 yılında gerçekleşen İstanbul’un fethi; askeri bir başarının çok ötesinde siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla şanlı tarihimizin en büyük zaferlerinden, en önemli dönüm noktalarından biridir.
Bizler, Ülkemizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine milletimizle birlikte taşıyacağız. AK Partimizin iktidara gelmesiyle birlikte başlayan hizmet ve yatırımlar artarak devam edecek, hep birlikte hedeflerimize ulaşacağız. Bu düşüncelerle âlemlerin sultanı Hz. Peygamberimiz (S.A.V)’in övgüsüne mazhar olarak bizlere bu dünya kenti miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han‘ı, O’nun kumandasındaki kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, İstanbul’un Fethi’nin 567’inci yıldönümünü kutluyorum” dedi.

Yorumlar