Kazanılan şampiyonluk sonrasında tüm Yozgatspor camiasında bir rahatlama olduğuna dikkat çeken Teknik Direktör İbrahim Baş rehavete gerek yok uyarısı yaptı.
"FİNALLERE HERKESİN ÇOK İYİ ÇALIŞMASI GEREKİYOR"Yozgatspor 1959 FK Başkanı Dr. Kazım Arslan ve Teknik Direktörü İbrahim Baş hafta sonu oynanan Sungurlu Belediyespor karşılaşmasının ardından basın mensuplarına açıklamalar yaptı.
Spro Toto Bölgesel Amatör Lig 4. grupta şampiyonluğa ulaştıklarını belirterek play-off karşılaşmalarında alacakları galibiyet sonrasında bu başarıyı taçlandıklarını söyleyen Arslan Yozgat'ın profesyonel liglerde adını duyurmasının gerektiğine dikkat çekti. Teknik Direktör İbrahim Baş ise kazanılan şampiyonluğu rehavete sebep olmamasını belirterek hem Yozgatspor camiasının hemde oyuncularının çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.
"FİNAL KARŞILAŞMALARI KOLAY OLMAYACAK"
Şampiyonluk sevincinin rehavete dönüşmemesi gerektiğini söyleyen deneyimli teknik adam final karşılaşmalarının rahat geçmeyeceğine dikkat çekti. Baş, "Bu takım şampiyon. Bu karşılaşmanın sonucu ne olursa olsun bu gerçeği değiştiremez. Ama bu karşılaşma bir prestij maçıydı. Açıkçası bu gün çocukların oynadığı oyunu hiç beğenmedim. Yani şampiyon takım sahada daha iyi bir oyun sergilemeli. Herkesin kendine çeki düzen vermesi gerektiğini görüyoruz. Çünkü bu maçlar finaller için çok önemli. Bu maçlar sayesinde iyi takım olacağız. Kendimizi biraz daha geliştirebilmemiz için finalde çok daha detaylı çok daha iyi bir takım olmayı göstermemiz gereken maçlar. Tamam 1-0 galip geldik. 1-0'da 5-0'da üç puan ama biraz daha derli toplu olmamız gerekiyor. Buradan herkesin dikkat etmesi gerektiği şu sonuç çıkıyor. Taraftar nasılsa şampiyonluğu elde ettik diye bir rahatlık içerisinde, futbolcularda keza aynı rahatlık içerisinde, camia bir rahatlık içerisinde ama final bu kadar rahat bir tablo ile bitmez. Bunu herkesin bilmesi gerekiyor. Yaşayan biri olarak söylüyorum final tamamen bambaşka bir durum. Herkesin biraz daha bu işi ciddi bir boyutta ele alması gerekir. Tabi ki bu herkesin ilk başında oyuncular yer alıyor" dedi.
"ŞAMPİYONLUĞU 3. LİG İLE TAÇLANDIRACAĞIZ"
Yaşanılan şampiyonluğu Yozgat halkına armağan eden ve Yozgat'ın artık profesyonel liglerde adını duyurması gerektiğini söyleyen Arslan, "Elde edilen şampiyonluk tüm Yozgat ve Yozgatspor camiasına hayırlı uğurlu olsun. Grupla ilgili bir sıkıntımız kalmadı şampiyonluğu kazandık. Bundan sonra asıl hedef olan play-off karşılaşmaları için hazırlanacağız. Bu karşılaşmalar son derece önemli. İnşallah play-off karşılaşmalarının ilkinde iyi bir netice alıp Yozgatspor'un adını 3. Lig'e yazdırmak istiyoruz. Çünkü daha öncede defalarca ifade ettiğimiz gibi Yozgatspor Süper Lig tecrübesi yaşamış bir şehir. Böyle bir şehre artık amatör bir takım yakışmıyor. Biran önce profesyonel liglerde Yozgat'ın başarılarını görmek istiyoruz. Ümit ediyorum ki ay sonunda yapılması planlanan play-off maçlarında da bu başarımız taçlandırıp 3. Lig hedefine ulaşmış olacağız.

Yorumlar