Spor Toto Bölgesel Lig (BAL)'de 2019-2020 sezonunda planlanan kontenjan oyuncu ve yabancı oyuncu kurallarına futbolcular tarafından verilen tepki her geçen gün artıyor.
Futbolcular BAL kurallarına tepkili

Hemen her sezon öncesinde kontenjan yaş sınırının bir yaş küçültülmesi BAL'da futbol hayatını sürdüren sporcular tarafından protesto ediliyor.
2019-2020 sezonunda kontenjan doğum tarihi 1990 olarak belirlenirken BAL'da yabancı oyuncuların oynayamayacağı yönünde yapılan açıklamalar ise BAL futbol camiasında büyük bir tepki gördü. Yapılan açıklamalarda oyuna karşılaşma esnasında alınması şart olan genç oyuncu doğum tarihi ise 1997 doğumlu olarak güncellendi. Geçtiğimiz sezonlarda genç oyuncu doğum tarihi ise 1999 ve 2000'di. Yozgatspor 1959 FK - Akşehirspor Play-Off karşılaşmasında da mücadelenin başlama düdüğünden itibaren her iki takım oyuncuları bir dakika boyuca hareketsiz kalarak BAL için alınan bu kararları protesto ettiler. Karşılaşma sonrasında ise kırmızı siyahlı takımın yabancı oyuncuları Esosa Prıestley Irogue ve Fidelis İria alınan bu karların değiştirilmesi yönündeki protestolarını farklı bir şekilde gösterdiler. "Lütfen Bölgesel Amatör Lig'de yabancı oyuncuların oynamasına izin verin" yazılı tişörtü ile objektiflere poz veren Esosa Prıestley Irogue ve Fidelis İria seslerini duyurmaya çalıştılar.

Yorumlar