Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle mesaj yayımladı
Gençler geleceğimizin mimarı, yarınlarımızın teminatı

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, 19 Mayıs 1919, ülkemizin ve milletimizin geleceği için bağımsızlık meşalesinin ateşlendiği, millî mücadeleye giden yolda ilk adımın atıldığı ve umudun yeniden canlandırıldığı tarihî bir adım olduğunu söyledi.

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle mesaj yayımladı.

Başkan Kenan Şerefli, ülkenin ve milletin geleceği için bağımsızlık meşalesinin ateşlendiği, milli mücadeleye giden yolda ilk adımın atıldığı ve umudun yeniden canlandırıldığı tarihi bir adım olarak nitelendirerek, gençleri de yerel değerleri kuşanmış, millete aidiyeti yüksek, evrensel ilkeleri kendisine ufuk edinmiş, çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve yetkinliğe sahip, ülkenin geleceği için ufuktaki aydınlık olarak ifade etti.

19 Mayıs’ın, milletin, güç birliği yapan emperyalist devletlere karşı, “ümitsizlikten sonra nice ümitler, karanlıkların sonunda nice güneşler var” diyerek, yeni bir canlanış ve şahlanışla tam bağımsız ve özgür olarak yaşama kararlılığının bütün dünyaya fiilî olarak ilan edildiğini belirten Şerefli, istiklal ve istikbali kazanmak, Gazi Mustafa Kemal öncülüğünde organize olan bu cesur, onurlu başlangıçla birlikte, millî iradenin peş peşe gerçekleştirdiği kongre, girilen savaşlar ve kazanılan zaferlerle mümkün olduğunu aktardı.

“GENÇLER ÜLKEMİZİN HAZİNESİ, GELECEĞİMİZİN GÜCÜDÜR”

Millî mücadelenin başlatıldığı bu tarihte kutlanılan bugün, gençlere armağan edilen bu bayram, aslında ‘geleceğin mimarı, başarının teminatı’ olma sorumluğunun emanet edildiğini dile getiren Şerefli, “Gençler, bir ülkenin hazinesi, gelecekteki gücü, ufku ve umududur. Toplumsal değerlere yönelik bilinci yüksek, istiklale meftun ve istikbal hedefleri olan bir gençlik, bir milletin en büyük güvencesidir. Nesillerimizi hayata hazırlayacak, onların örnek birer insan olmasını sağlayacak eğitim sistemi en büyük yatırım aracıdır. Millî ve manevi değerleri içselleştirmiş bir gençlik yetiştirmenin ne kadar önemli olduğu, kriz dönemlerinde çok daha iyi anlaşılmaktadır. Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da mevzi alan, 15 Temmuz’da darbecilerin karşısına dikilen gençlerimiz bunun en güzel örneğidir. Kovid-19 salgını nedeniyle içinden geçtiğimiz bugünler, insan olmanın, insan yetiştirmenin ve insan kalmanın ne kadar önemli olduğunu, her şeyin güç ve imkân olmadığını, her şeyin insanla başladığını çok net bir şekilde ortaya koymuştur. İmkânı insan ve imanla birleştirenler, salgın sürecini daha iyi yönetirken, imkânı insanla buluşturamayanlar, güçlü olmalarına rağmen sınıfta kalmıştır” dedi.

“GENÇLERİMİZİ BİRÇOK SALGINDAN KORUMALIYIZ”

Dijital platformlar, bazı ahlaksız kanallar, güya şöhret olarak sunulan, tek sermayesi ahlaksızlığı olan tiplemeler üzerinden ailevi değerlere saldırı yapıldığının altını çizen Şerefli, “Çocuklarımızın dimağına zehir zerk ediliyor, toplumsal çöküşün ağları örülüyor. Bu salgına hep birlikte karşı durmalı; milletimizin millî ve manevi değerlerini, güzel hasletlerini gençliğimizin en büyük sermayesi yapmalıyız. Eğitim-Bir Sen olarak, tarih ve millet şuuru yüksek, değerlerine bağlı gençler yetiştirmenin, en başta biz eğitimcilerin sorumluğunu olduğuna inanıyoruz. Tarih boyunca birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde olmuş, imkansızlıklarla kuşatılmış olsak bile iman dolu göğsüyle her zaman bir çıkış olduğuna inanan, her zaman şehitleri ve gazileriyle destan yazan bir milletiz. Gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar