İl Müdürlüğü toplantı salonunda, gıda kontrol yetkisi verilmiş Akdağmadeni, Boğazlıyan , Sorgun ve Yerköy İlçe Müdürlüklerinde görevli gıda kontrol görevlilerine yönelik eğitim-bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı yapıldı. Eğitim toplantısı sabah 09 :00 ile 17:00 arasında yapıldı. Toplantıda Gıda ve Yem Şube Müdürlüğünde görevli personeller Gıda ve Yem mevzuatları ile ilgili olarak sunumlar yaptılar. Soru ve cevap kısmından sonra eğitim toplantısı sona erdi.
Gıda Kontrol Görevlilerine eğitim verildi

Eğitim toplantısına Tarım İl Müdürü Ziyaattin Özdemir; İl Müdür Yardımcısı Özgür Memiş, Gıda ve Yem Şube Müdürü Onur Polat,İlçe Müdürleri, Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü personeli ile yetki verilen İlçe Müdürlüklerinden 19 gıda kontrol görevlisi katıldı.
Toplantının açılış konuşmalarını yapan İl Müdürü Ziyaattin Özdemir,''Gıda konusunun önemli hassasiyet taşıdığını dolayısıyla gıda ve yem üreten, satan, işleyen , depolayan işyerleri ile okul kantinleri ve yemekhanelerinin denetimlerinin aksatılmadan yapılmasının büyük önem taşıdığını belirterek söz konusu eğitim toplantısının tüm görevli arkadaşlara hayırlı olmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar