Mimar, diyetisyen, öğretmen ve öğrencilerden oluşan grup iyilik hareketi ile ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor.
Gönülleri de ısıttılar

Yozgat’ta gençlerin bir araya gelerek başlattıkları iyilik hareketi gönüllere de dokunuyor.
Mimar, diyetisyen, öğretmen ve öğrencilerden oluşan grup iyilik hareketi ile ihtiyaç sahiplerine el uzatıyor.
ONLAR İYİLİK MELEĞİ
Yozgat’ta gönüllü bir grup genç ihtiyacı olan ailelere kömür dağıtımı yaptı. Lübeyne Nurdoğan’ın öncülüğünde bir araya gençler yardımlarına devam ediyor.
Lübeyne Nurdoğan’ın yanı sıra Meliha Erva Nurdoğan, Atıf Nurdoğan, Beyzanur Şimşek, Ebubekir Şimşek, Rümeysa Erkul, Ali Osman Koçyiğit, Enes İkiz, Kübra İkiz adeta iyilik meleği olarak ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.
KÖMÜR DAĞITTILAR
Yozgat’ta bir araya gelen gençler ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımında bulundu.
Kış şartlarının hissedilmeye başladığı şu günlerde gençler ihtiyaç sahiplerine el uzatırken, ailelerin gönüllerini de ısıttılar.
Gençler, kendilerine nakdi olarak gelen yardımları Yozgat’ta ihtiyacı olan yoksul ailelere dağıtılmak üzere 9 ton kömürü aldı. Daha önce belirlenen 23 aileye kömür dağıtımı yapıldı.
GÜN BİRLİK GÜNÜ
İyilik hareketinin öncülüğünü yapan Lübeyne Nurdoğan, gün birlik beraberlik ve dayanışma günü olduğunu belirterek, ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya gayret gösterdiklerini söyledi.
Kendilerine gelen nakdi yardımları ihtiyaçlara göre ayni yardıma çevirdiklerini belirten Nurdoğan, daha önce de gıda yardımında bulunduklarını hatırlattı. Pandemi döneminde yaşamın olumsuz etkilendiğine değinen Nurdoğan, kış şartlarında da kömürsüz kalan vatandaşlara sahip çıktıklarına vurgu yaptı. 9 tor kömürü 23 aileye dağıttıklarını belirten Nurdoğan, “Daha öncede yaptığımız gibi, zaman zaman bir araya gelerek, ihtilaç sahibi aileleri belirliyoruz. Kendi aramızda topladığımız paraların yanı sıra, ailelerimizden Yozgat’tan ve il dışından gelen yardımlarla ailelerin neye ihtiyaçları varsa onu tespit edip ona göre yardım ediyoruz” dedi.
Yardım yapmayı severek ve gönülden yaptıklarını aktaran Nurdoğan, ihtilaç sahiplerinin yüzlerinin gülmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti.
Lübeyne Nurdoğan, “Yozgat için örnek bir davranışta bulunan bu arkadaşlar başta olmak üzere, herkesi bu faaliyete katılmaya ve bu konuda tüm genç kardeşlerimizi duyarlı davranmaya davet ediyorum” diye konuştu.
Yardım yapılan ailelerin ve özelliklede çocukların çok mutlu olduklarını belirten Nurdoğan, yardımda bulunan herkese teşekkür ederek, bundan sonra da yardım faaliyetlerine devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar