Hafta sonu kongresini yaparak yeni yönetimini seçecek olan Sorgun Belediyespor sonrasında Efeler Ligi'nde mücadele edecek voleybol takımı ve Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de oynayacak olan futbol takımı transferlerini yaparak çalışmalara başlayacak.
HAFTA SONU KONGRE YAPILACAK

YENİ YÖNETİM SEÇİLECEK
Geçtiğimiz sezon Sorgun Belediyespor'a ait voleybol ve futbol takımları başarılı sezonlar geçirerek bir üst ligde boy gösterme şansı yakaladılar. Sorgun Belediyespor Futbol Takımı Mustafa Arslan yönetiminde Yozgat Süper Amatör Grubunu namağlup tamamlayarak Yozgatspor'un 3'ncü Lige çıkması ile Bölgesel Amatör Lig'e direk çıkış biletini cebine koydu. Yine Sorgun Belediyespor Voleybol takımı da geçtiğimiz sezonu başarılı bir şekilde geçirerek Efeler Ligi'nde boy gösterme şansını yakaladı. Takımların transferleri henüz belli değil ancak 20 Temmuz Cumartesi günü yapılacak olan kongrede yeni yönetimin seçilmesi ile birlikte transfer süreci hızlanacak. Kongre sonrası Kulübün başına Sorgun'un tanınan isimlerinde Ergin Gül'ün geçmesi bekleniyor.Yeni yönetimin ise takımların başarılarını devamlı kılacak çalışmalar yapmaları bekleniyor. Voleybol ve Futbolun yanı sıra gelecek yıl basketbol şubesinin de kurulması ile Sorgunlu gençlerin spora yönlenmesinin önünün açılacağı ise gelen haberler arasında. Bu zamana kadar dışarıdan yapılan transferlerle başarı arayan takımların kendi oyuncularını yetiştirmek için de çalışmaların yapılması düşünülüyor.
ŞEHİR TANITIMI İÇİM ÇOK ÖNEMLİ
Efeler Ligi'nde boy gösterecek olan Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı, Galatasaray, Bursa Büyükşehir Belediyespor gibi büyük takımların Yozgat'a gelmesini sağlayacak. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'de oynayacak olan futbol takımı ise bölge takımlarının Yozgat'a gelmesini sağlayacak. Hem ilçe ve şehir merkezinde bulunan gençlerin spora yönelmelerini sağlayacak, hem şehrimizin tanıtımı olacak hem de ekonomik olarak bir girdi sağlanacak.

Yorumlar