MHP Yozgat Milletvekili Sedef'ten gazetemize ziyaret
HALKLA HEMHAL OLDUK BEKLENTİLERİNİ DİNLEDİK

REŞİT ÜNAL
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, uzun süreden beri halkın içerisinde bulunduklarını belirterek, esnaf, çiftçi ve vatandaşların sorunlarını dinlediklerini söyledi.
MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, gazetemizi ziyaret ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Sedef'e MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay ve partililer eşlik etti.
Halkı dinledi
Milletvekili Sedef, TBMM’nin tatile girmesinin ardından Yozgat genelinde ziyaret programı gerçekleştirdiklerine değinerek, halkın temel beklentilerini dinlediklerini söyledi.
Milletvekili Sedef, her fırsatta seçim bölgesi olan Yozgat'a geldiğini, vatandaşla bir araya geldiklerini, çiftçi, esnaf, sivil toplum kuruluşları, resmi kurum ve kuruluşları ziyaret ederek, sohbet edip sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini belirterek, "Halkımızla diyaloğumuzu hiç kesmiyoruz. Vatandaşımızdan bire bir aldığımız talepleri Meclis'te gündeme taşıyoruz. Buradan aldığımız bilgiler Meclis çalışmalarımıza bize de ışık tutuyor" dedi.
Esnaf, çiftçi ve vatandaşın dertli olduğunun altını çizen Milletvekili Sedef, “Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da esnaflarımız pandemiden olumsuz etkilendi. Normalleşme sürecinin girmesi, gurbetçilerin gelmesiyle esnaflarımız nefes aldı” dedi.
Esnaf için önümüzdeki günlerin zorlu geçeğine dile getiren Milletvekili Sedef, kredi geri ödemelerinin başlayacağına değindi.
Seçim tarihi 2023
MHP Milletvekili Sedef, muhalefetin seçim beklenti ve isteklerine karşı seçimlerin zamanında yapılacağını belirterek, daha Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının belli olmadığını ve adayı olmayanların seçim isteklerinin de anlamsız olduğunu vurguladı.
Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizen Milletvekili Sedef, son bir aydır yaptıkları ziyaretlerde erken seçim mi var sorularıyla karşılaştıklarına dikkat çekti.
Milletvekili Sedef, "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan Bey, yapmış olduğu bütün açıklamalarda seçimlerin zamanında yapılacağını, onun da 2023 Haziran ayında olacağını dile getiriyor. Onun için genel başkanlarımızın bu söylemleriyle ve kararıyla birlikte erken seçim söz konusu değil. Seçimler zamanında yapılacak" dedi.
Milletvekili Sedef, rakibi olmayan bir ortamda seçime gidilemeyeceğini belirterek, "Muhalefet daha net bir şeyi ortaya koyamıyor, adayı gösteremiyor. Milleti ittifakı kendi içerisinde birliği sağlayabilmiş değiller. Kendi adaylıklarını yürekli bir şekilde ortaya koyup söyleyemeyen bir muhalefet var karşımızda. Muhalefetin tutunduğu tek bir dal var, pandeminin insanımıza, esnafımıza yaşattığı sıkıntıyı ranta çevirme çabası içerisindeler” ifadelerini kullandı.
Milletvekili Sedef, Millet İttifakı’nın parlamenter sistemine yönelik bir söylem içerisinde olduğunu söyledi. Milletvekili Sedef, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne saldırıp 'güçlendirilmiş parlamenter sistem getireceğiz' diye ortada yaygara kopartıyorlar. Altı boş, nasıl, ne olduğunu açıklayamadıkları nasıl bir güçlendirme getireceklerini ortaya koyamadıkları bir söylemle ortada geziyorlar. Muhalefet, muhalefet yapmıyor. Türkiye’nin, siyasetin temel sorunlarının başında güçlü muhalefetin olmamasıdır” diye konuştu.

Yorumlar