AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Havalimanı inşaatında altyapı çalışmalarının yüzde 50 seviyesine ulaştığını söyledi.
Havaalanı altyapısının yüzde 50’si tamamlandı

Milletvekili Başer, beraberinde AK Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı ile Yozgat Havalimanı inşaatını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Ziyaret sonrası gazetecilere açıklama yapan Başer, Yozgatlının hayali olan havalimanı inşaatının hızla devam ettiğini söyledi.
“ALTYAPI ÇALIŞMALARI YÜZDE 50 SEVİYESİNE ULAŞTI”
Havalimanı altyapı hafriyat çalışmalarında inşaatın yüzde 50 seviyesine ulaştığını aktaran Başer, "İnşallah önümüzdeki sezon içerisinde altyapı çalışmaları tamamlanacak, daha sonra da üst yapılarının ihalesi yapılacak ve belirlenen sürede hizmete açılacak. Önümüzdeki yıl içerisinde hızlı trenin de bitmesiyle Yozgat havadan yurt dışına, demiryoluyla da Ankara, İstanbul ve diğer şehirlere bağlanmış olacak." dedi.
Başer, Bozok Organize Sanayi Bölgesi'nin de faaliyete geçmesi için gayret gösterdiklerine değinerek, 2023 yılına gelindiğinde Yozgat'ı, hava limanı, hızlı treni, organize sanayi bölgeleri olan şehir haline getirmek istediklerini kaydetti.
“DİYANET EĞİTİM MERKEZİ HİZMETE GİRDİ”
Yozgat programı kapsamında Diyanet Eğitim Merkezi’ni de ziyaret eden Başer, Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi'nin tamamlandığını ve kursiyerlerin eğitimlerin başladığını dile getirdi. Milletvekili Başer, "Nisan ayından itibaren 200 din görevlisine 6 ay boyunca hizmet içi eğitim yapılan bir yer olacak. Bir taraftan ilahiyat fakültesi diğer taraftan Diyanet Eğitim Merkeziyle ilimiz İslami ilimler merkezi haline gelmiş olacak." ifadelerini kullandı.
“ECDAT YADİGÂRI TARİHİ ESERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”
Restorasyonu tamamlanan tarihi Çalatlı Köprüsü’nü de inceleyen Başer, AK Parti iktidarının ecdat yadigârı tarihi eserlere büyük önem verdiğini anlattı.
Başer, sözlerini şöyle tamamladı:
"Tarihi eserler ecdadımızın bizlere miras olarak bıraktığı değerlerdir. Bunlara sahip çıkmamız gerekiyor. İki yıl içerisinde Karabıyık köprüsü başta olmak üzere, Çalatlı köprüsü, Yerköy Sekili'deki tarihi köprü ve Şefaatli'deki köprü restore edildi. Bir taraftan yeni eserler üretiyoruz, bir taraftan da ecdadımızın bize bıraktığı mirasa sahip çıkarak gelecek nesillere aktarmanın mutluluğunu yaşıyoruz."

 

Yorumlar