Bozok Şehir Stadı, spor salonu ve KYK yurtlarında İstiklal Marşı okunacak
Haydi YOZGAT ‘19.19’da balkonlardayız

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yılında da bütün vatandaşlarımızı 19.19’da alkışlarla balkonlarda kutlamaya davet ediyoruz. Korona virüs önlemleri nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı buruk kutlanacak.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, balkonlardan kutlanacak. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün milli direnişi başlatmak için Samsun’a çıkışı anısına kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu sene organizasyonlarla kutlanamayacak.
Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bayram, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda olduğu gibi evlerin camları ve balkonlarından kutlanacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın çağrısıyla 19 Mayıs Salı akşamı saat 19.19’de cam ve balkonlardan İstiklal Marşımız okunacak.
SOSYAL MESAFELİ
TÖREN
Yozgat’ta 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. Yılı etkinlikleri sade ve sosyal mesafe kuralına uygun gerçekleştirilecek. İlk tören Cumhuriyet Alanı’nda Gençlik ve Spor İl İl Müdürü Rasim Parlak tarafından, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak. Çelenk sunma törenine sadece kurum personeli katılacak.
19.19’DA İSTİKLAL MARŞI
OKUNACAK
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kadir Gecesi’ni de dikkat alarak 21.00’de yapılması öngörülen etkinlikleri 19.00’ye çekti. Yozgat’ta Bozok Şehir Stadyumu, Rıza Kayaalp Spor Salonu ve KYK Yurtlarında İstiklal Marşı okunacak. Vatandaşların da balkonlarından İstiklal Marşı’na eşlik edecek.

Yorumlar