Yozgat’ta da yapılan parklar heyecan uyandıran dizaynlarla dikkat çekiyor
Hem tanıtacak hem dinlendirecek

Nüfus artış hızına bağlı olarak geliştirilmeye çalışılan park ve bahçeler yeniçağa uygun motifler taşımaya başladı. Yozgat’ta da yapılan parklar heyecan uyandıran dizaynlarla dikkat çekiyor.
Yozgat Belediyesi Kapalı Otopark üzerine yapılan meydan projesi vatandaşların ilgisini ve memnuniyetini kazandı.
Yozgat tarafından başlatılan peyzaj, bakım ve onarım çalışmalarının bölgeye farklı bir çehre kazandırdı. Duvarlara yansıtılan figürler ise Yozgat’ın tanıtımına önemli katkı sağlıyor. Yozgat’ın simgesi haline şah kartal ve lale figürleri dikkat çekiyor.
Yeni yüzüyle şehir yapılanmasını tüm hızıyla sürdüren Yozgat, park ve bahçelere heyecan uyandıran projeler sunuyor.
Özellikle şehir merkezinde bulunan ve yeni alanlarda oluşturulan parklar vatandaşların ilgisini çekiyor. Yozgat’ta yeni parklardaki farklı ve yaratıcı dizayn karşısında memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, yapılan düzenlemelerin şehre de farklı bir hava getirdiğini belirtti,
Bahçeler vatandaşlara da emanet
Park ve bahçelerin gelişen şehir yapısı içinde mecburi olduğunu ve insanların nefes alabilecekleri ve spor yapıp aileleriyle vakit geçirebilecekleri alanlar olduğunu dile getiren vatandaşlar “bunu yapan sorumlular bizlerin de daha dikkatli kullanmamız konusunda uyarılar yapmışlar. Artık bizler de park ve bahçelerimize gerekli ilgiyi göstermeliyiz. Bunu yapmaz isek elimizde nefes alabilecek mekânlar kalmayacaktır. Şehirleşmeyle birlikte kent nüfusu oldukça arttı. Bunu da görünce ona göre davranmak zorundayız. Yapılan bütün her şey bizlerden alınan vergilerle yapılıyor. Bu bilinçle daha dikkatli kullanmayı başarmalıyız.
Bunu yaparsak onlarca yıl parklarımız özel ve bakımlı olur. Çocuklarımızla ve ailelerimizle daha rahat nefes alabilecek yerler park ve bahçelerdir. Bu bilinçle elimizden geldiğince park ve bahçelerimize bakmalı ve zarar vermemeliyiz. Zaten yeni park sistemleri bizlerin daha rahat vakit geçirmesi için dizayn edilmiş. Bu durum göz önüne alındığında daha dikkatli olmamız gerektiği durumu ortaya çıkacaktır zaten. Ve eğer parklarımızın daha iyi olmasını istiyorsak elimizden geldiğince disiplinli bir şekilde kullanıp onları onlarca yıl sürdürmeliyiz. Bunu yapmamız için gerekli disiplinle park ve bahçeler oluşturulmuş zaten” dedi.
Parklar çağa uygun yapılıyor
Nüfusu milyona yaklaşan Yozgat’ta vatandaşlar daha rahat nefes alabilmek ve dışarda vakit geçirebilmek için parkları sıkça kullanıyor. Parkların görkemli ve temiz olması vatandaşların daha sık tercih etmesine imkan sağlıyor. Sadece çocukların değil genç ve yetişkin insanların da parklara ihtiyaç duyduğunu ve ailece vakit geçirmek için uygun yerlerin önemli olduğunu dile getiren vatandaşlar “ elbette şimdi artık parklar daha iyi yapılıyor.
Sadece oturup dinlenmek içinde değil saatlerce vakit geçirmek için de olsa parklar kullanılabiliyor. Bu ayrıcalıklı bir durumdur. Bu bağlamda düşünüldüğünde park ve bahçeler daha özel duruyor. Yapılan değişik motifler insanların gözünde parkları daha da önemli olarak gösteriyor. Çünkü gerçek anlamda vatandaşlarımızın buna ihtiyacı var” diye belitti.

Yorumlar