Çapanoğlu Büyük Camii’nde kılınan Cuma Namazı sırasında namaza başlanması sırasında daha önce husumet yaşadığı Yakup Bulut’u ağır yaralayan O.Ş. isimli şahıs vatandaşlar ve emniyet güçlerinin müdahalesi ile yakalandı.
HUSUMET YÜZÜNDEN CAMİDE KAN AKTI

Ağır yaralanan 35 yaşında ki Yakup Bulut isimli şahıs camide bulunan vatandaşlarca çağırılan ambulans ile Şehir Hastanesi’ne kaldırılırken durumunun ağır olduğu bilgisine ulaşıldı.
KAÇARKEN YAKALANDI
Edinilen bilgiye göre, O.Ş. (25), daha önce aralarında husumet yaşadığı Yakup Bulut'u (35) takip etmeye başladı. Yakup'un peşinden Çapanoğlu Büyük Camii'ne giren O.Ş. cuma namazı kılınacağı esnada arkasından yaklaştığı Bulut’u boğazından yaraladı. Yaralı Yakup Bulut, cemaatin haber vermesi üzerine olay yerine gelen ambulansla Yozgat Şehir Hastanesine kaldırıldı. Zanlı O.Ş. kaçacağı sırada cami önünde vatandaşlar ve emniyet ekiplerince yakalandı. Yaralının durumunun ağır olduğu öğrenildi.
NAMAZI YARIDA BIRAKTILAR
Daha önce aralarında yaşadıkları husumet dolayısıyla Yakup Bulut’u takip eden O.Ş. isimli şahıs Cuma Namazı esnasında saldırı yaparken camide Cuma Namazı’nı eda etmek için gelen vatandaşlar ansızın gelişen olay karşısında şaşkınlık yaşadılar. Bir anda gerçekleşen olay sonrası toparlanan cemaat güvenlik güçleri ile birlikte zanlıyı kaçmak isterken yakaladılar. Emniyet güçlerine yardım eden vatandaşların çoğu Cuma Namazı’na devam edemedi.
VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ
Son günlerde ülke gündemine devamlı bir cinayet haberi damga vururken artan şiddet eğilimi ise vatandaşlar arasında toplumumuz nereye gidiyor sorgusuna neden oldu. Her geçen gün bir eş cinayeti yaşanırken insanların birbirlerini tahammülünün kalmaması ise insanları düşündürüyor. Cuma Namazı vaktinde Çapanoğlu Büyük Cami gibi Yozgat’ın en büyük camisinde gerçekleştirilen saldırı sonrası camide namaz için bulunan cemaatten vatandaşlar olaylara tepkilerini dile getirdiler.
“VATANDAŞ NEREDE HUZUR BULACAK”
Yaşanan olay sonrası şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar,” Milletimizin artık birbirine tahammülü kalmadı. Bir kavga yaşandığı yerde son bulmuyor. Taraflar birbirini gördükleri yerde yeniden kavgaya tutuşuyorlar. Her yerde yaralama ve bıçaklama gibi olayları duyuyoruz. Ancak camiler Allah’ın evidir. Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır. İnsanlarımız öyle bir hale geldi ki öbür dünyasını düşünmeden camilerde bile birbirlerine kıyar hale geldiler. Camilerde güvenle, huzurla namazımızı kılamayacaksak vatandaş nerede huzur bulabilecek” şeklinde konuştular.

Yorumlar