Yozgat Belediyesi, Şehir Hastanesi Doğum Servisi'nde dünyaya gelen dar gelirli ailelerin bebeklerine ilk 6 aylık ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler bulunan çanta hediye ediyor.
İLK HEDİYE YOZGAT BELEDİYESİNDEN

"Hoşgeldin Bebek" projesi kapsamında dar gelirli ailelere de doğum sonrası destek veren Yozgat Belediyesi bu projeyi 4 yıldır başarılı bir şekilde yürütüyor.
"YAPILAN EN İYİ SOSYAL PROJELERDEN BİRİSİ"
Hoşgeldin Bebek Projesi'nin Yozgat'ta yapılmış en iyi sosyal projelerden birisi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kazım Arslan,"Bu proje daha çok dar gelirli ailelerin doğumdaki ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak başlatılan bir proje oldu. 4 yıl öncesinde bir takım ailelerin hastanede doğan çocuklarının giydirilmesi ile alakalı sıkıntıları tespit edince bizde böyle bir proje başlattık. Bana göre Yozgat'ta ki en önemli sosyal projelerden birisi oldu. Hastaneden bize bildirilmek suretiyle uyguluyoruz bu projeyi. Hastanede doğum servisinde görevli arkadaşlarımız bizim sosyal yardım servisini arıyorlar ve ihtiyaç sahibi olan ailelere bebek çantamızı hediye ediyoruz. Bu bebek çantasının içinde çocuğun doğumundan 6 aylık oluncaya kadar ki bütün giyim ve diğer ihtiyaçları var. Talep edilmesi durumunda devamını da veriyoruz çocuklarımıza. Çocuğun her türlü ihtiyacı,bezi, zıbını gibi akla ne geliyorsa tamamını veriyoruz. 4 yıldır da bu proje başarılı bir şekilde yürüyor.Yüzlerce ailemize bu şekilde yardımcı oluyoruz" dedi.
HERHANGİ BİR BAŞVURU YAPMAYA GEREK YOK
Diğer sosyal yardımlar için vatandaşların başvurusu esas alınırken, dar gelirli ailelerin doğan bebeklerine yardım almaları için herhangi bir başvuru yapmasına gerek yok. Şehir Hastanesi Doğum Servisinde doğan bebeklere bu yardımın yapıldığını söyleyen Başkan Arslan,"Bu yardımı almak için vatandaşlarımızın bir başvuru yapmalarına gerek yok. Şehir Hastanesi Doğum Servisi'nin bunun için bize bilgi vermesi yeterli. Bunun dışında bir şeye gerek yok. Zaman zaman iletişim kopukluğu nedeniyle yardımcı olamadığımız ailelerde bize ulaşıyorlar. Onların ihtiyaçlarını da evlerine kadar gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.
ERKEKLERE MAVİ KIZLARA PEMBE ÇANTA
4 yıldır süren proje ile yeni doğan bebeklere çanta içerisinde ihtiyaçları hediye edilirken erkek ve kızı bebekler ayrılmadan tek çanta veriliyordu. Bu sene daha şık bir çanta ile erkek ve kız bebeklere ayrı çanta hazırladıklarını söyleyen Arslan,"Daha önceki yıllarda tek renk çantalar oluyordu. Bu sene de farklılık oldu. Kız çocukları için pembe, erkek çocukları için mavi renk çanta hazırladık. Tabi giderek daha şık bir tasarım oldu. Şık bir çanta oldu. İnşallah zaman içerisinde daha güzelleri olur" şeklinde konuştu.

Yorumlar