Fuat Oktay Boğazlıyan OSB ilçenin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayacak
İlmek ilmek işleniyor

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Fuat Oktay Boğazlıyan OSB çalışmalarının devam ettiğini belirterek, zemin etüd çalışmaları parselasyon imar uygulamaları için ilgili kurumlarla görüşmelere başlandığını söyledi.
Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçenin geleceği adına önemli bir adım olan Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi’ni ilmek ilmek işlediklerini kaydetti.
Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi’nin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından onaylandığını hatırlatan Coşar, 357 sicil numarası ile tüzel kişiliği ile resmen kurulduğunu ifade etti.
Coşar, “Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nin tescili alındıktan sonra müteşebbis heyet ve yönetim kurulu toplantıları yapılmış imza sirküleri çıkartılmış ve vergi numarası alınmıştır.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza MEYDİP portalı başvuru sürecimizin ardından kullanıma açılmıştır. Bu süre zarfından bu günümüze kadar, projemizin plan aşamaları hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’ne ait, halihazır harita ile 1/100.000 ölçekli haritalar onaylanmıştır.
Zemin etüd çalışmaları parselasyon imar uygulamaları için “CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş Yozgat İl Müdürlüğü, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü, AFAD Yozgat İl Müdürlüğü, Yozgat Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Yozgat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Yozgat Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü, Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü, Karayolları Kayseri 6. Bölge Müdürlüğü, Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Yozgat TEİAŞ İl Müdürlüğü” kurumlarımızla irtibata geçilmiştir.
Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’ne ait WEB sitesi, resmi KEP ile kurumsal sosyal medya adresleri alınmıştır. Organize Sanayi Bölgeleri üst kuruluşunun (OSBÜK) üyesi olundu” dedi.
Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi’nin zemin etüdü çalışmaları başlayacaklarına dikkat çeken Başkan Coşar, alt yapı ve üst yapı çalışmalarına başlanacağını aktardı.
Başkan Coşar, “ Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Kararına istinaden, 1/5.000 ölçekli kadastral paftası ve parsel listesi ekte yer alan; 107 ada 1, 2, 3, 4, 26, 36, 37, 38 ve 43 parsel no’lu toplam 159.510,98 m² yüzölçümlü 9 adet özel mülkiyetin taşınmazın tapuda Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi adına tescil edilmek üzere, kamulaştırmaya esas kamu yararı kararı alınmıştır” diye konuştu.
OSB faaliyete geçtiğinde yüzlerce kişiye istihdam sağlanacağını dile getiren Gökhan Coşar tarımdan sanayiye birçok alanda üretimin gerçekleştirileceğini belirtti OSB’nin ilçe ekonomisini hareketlendireceğini söyleyen Başkan Coşar, OSB’nin konumundan kaynaklı avantajlarla ilçenin ihracatının, üretiminin, ticaretinin ve özellikle istihdamın çok ciddi anlamda artacağını sözlerine ekledi.

Yorumlar