İşverenlere teşvik ve destekler ile ilgili bilgilendirme çalışmaları devam ediyor
İŞKUR sahada

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 2021 yılının Ocak-Eylül döneminde 3 bin 64 işyerini ziyaret etti.
İŞKUR İl Müdürlüğü personelleri kentte faaliyet gösteren işverenlere ziyaretlerine devam ediyor.
İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, kurum olarak 9 aylık dönem içerisinde 3 bin 64 işyerini ziyaret ettiklerini söyledi.
İl Müdürü Yıldız, kurum olarak işverenlere yönelik hizmetlerin devam ettiğini ve bu noktada işverenlerle çok yakın çalışma içerisinde olduklarını kaydetti.
İl Müdürü Yıldız, İlave İstihdam ve İşbaşı Eğitim Programları başta olmak üzere teşvikler ve desteklere ilişkin işverenleri bilgilendirdiklerini ifade etti.
Yozgat’ta tüm işyerlerini ziyaret ederek bilgilendirmede bulunmayı hedeflediklerine değinen İl Müdürü Yıldız, ‘İş ve Meslek Danışmanları, portföylerinde yer alan işverenleri ziyaret ederek onlara İŞKUR hizmetlerini tanıtma, işgücü talebi alma, İŞKUR ile ilgili işlerini gerçekleştirme konularında yardımcı olduklarını aktardı. İl Müdürü Yıldız, işsizliğin azaltılması, nitelikli iş gücünün ve istihdamın arttırılmasına yönelik 2021 yılında birçok teşvikin programa alındığını ve uygulandığını belirterek; “Yozgat’ta bir çok işyerimizde İşbaşı Eğitim Programı düzenledik. Bu eğitimlerden faydalanan vatandaşlarımızın yanı sıra Teşvikler ve İşbaşı eğitim Programları sayesinde çalışan sayımız artarak devam etmektedir. Üretimlerini azaltmadan devam eden firmamıza İstihdama katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.
İl Müdürü Yıldız İŞKUR’un nitelikli elemana ihtiyaç duyan işverenlerin taleplerini karşılayarak işgücü piyasasının arz ve talep yönünü buluşturan bir köprü görevi üstlendiğine değindi.
İş ve meslek danışmanlarının işverenlerin iş gücü piyasasında yaşadıkları sıkıntılarını ve dertlerini dinlediğini ifade eden İl Müdürü Yıldız, "İş ve meslek danışmanları işverenlere kalifiye eleman takdim etme noktasında yardımcı oluyorlar" dedi.
SEVİLAY KAYAASLAN

Yorumlar