Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yüksekokul ve meslek yüksekokulu ziyaretlerini sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Karadağ, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu ve Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu’nu ziyaret etti. Okulların fiziki ve genel durumunu yerinde gören Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, inceleme sonrası akademik ve idari personelle tanışma toplantısı düzenlendi.
Karadağ, öğrencilerle kaynaşıyor

Ülkemizin sağlık, tarım, sanayi, turizm ve diğer alanlarda ara eleman açığını tamamlayan ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sunan bireyler yetiştirmesi anlamında meslek yüksekokullarının önemine dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversitemiz, merkez ve ilçelerimizdeki meslek yüksekokullarının fiziki yapı ve donanım açısından çok iyi durumda. Bu denli mükemmel yatırımların hakkının verilmesi gerekir. Bu fiziki imkânları en iyi şekilde tanıtarak öğrencilerin meslek yüksekokullarını tercih eder bir duruma taşımamız gerekiyor.
Üniversite yönetimi olarak meslek yüksekokullarımıza bir değer atfedeceğiz. İlçelerimizde bulunan meslek yüksekokullarımızın öncelik ve beklentilerine yönelik yerel yönetimlerle sık sık bir araya gelerek neler yapılabilir, önceliğimiz neler olmalı, ne gibi ihtiyaçlarımız var, daha iyi şartlara okullarımızı nasıl getirebiliriz konularında fikir alışverişinde bulunacağız. Meslek yüksekokullarımızda bölgesine katkı sunan bölümler açmak için çalışmalar yapmak zorundayız. İlimiz sınırlarından geçen ve hayata geçtiğinde büyük bir önem arz edecek hızlı tren hattı ve yapımı devam eden hava alanı hizmetlerinde kalifiye ara eleman yetiştirilmesine yönelik bir program açılabilir mi, bunu da değerlendireceğiz. Lisans ve ön lisans programları ile bünyemizdeki tüm meslek yüksekokullarının tercih edilen, teveccüh götüren bölümlerini bünyemize katarak ülkenin gereksinim duyduğu nitelikli ve mesleki açıdan yetkin bireyler yetiştireceğiz.” dedi.

Doğup büyüdüğü, havasını teneffüs ettiği topraklarda yönetici olarak görev yapmanın, hizmet etmenin mutluluk ve sorumluluğunu taşıdığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Görev yapacağımız süre zarfında ortak aklı, vicdanı, çalışma liyakati ve emeği dikkate alan bilim vizyonunu önceleyen bir yönetim sergileyeceğiz. Bu süre zarfında kapım ve gönlüm herkese açık. Emanet aldığımız bu görevi Yozgat Bozok Üniversitesi Ailesi olarak hak ettiği yerlere hep birlikte taşıyacağız, bunun için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Rektör toplantının sonunda temel anlamda yönetimsel olarak hedefleri, beklentileri ve yol haritası hakkında bilgiler vererek akademik ve idari personelimizin öneri ve taleplerini dinledi.

Yorumlar