Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Umutlu Belediyesi'nde çalışırken işine son verilen 8 işçi hakkında konuştu.
Keven işçilerin hakkını savundu

"Akdağmadeni’ne bağlı Umutlu Belediyesi'nde 31 Mart seçimi sonrası 8 işçininişine son verildiği bilgisi iletildi. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında işçilerin mağduriyetinin bir an önce giderilmesi gerekmektedir.Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak'tan bu duruma bir açıklık getirmesi bekleniyor. Hem işçiler hem de aileleri bu mübarek ayda daha fazla mağdur olmak istemiyorlar. Bu konuda yetkili sendika Hizmet-İş’in de bir açıklaması var. Yetkili sendikanın taleplerinin de işçilerin durumunun datakipçisi olacağım.”
Yozgat Belediyesi’nde çalışan kadın işçilerin durumunu da hatırlatan Keven,
“Daha önce basına bilgi verdiğim Yozgat Belediyesi bünyesinde çalışan kadın işçilerin Çamlık’tatemizlik işinde görevlendirilmeleri devam etmekte olup mağduriyetleri hâlâ giderilmedi. Yetkili sendika Hizmet-İş sendikasından YozgatBelediyesi'nde üyeleri olan kadın işçilerin sorunlarına da sahip çıkması bekleniyor.Üyelerinin mağduriyetleri giderilene kadar konuyu takip edeceğim.”

 

Yorumlar