THF Kadınlar Hentbol Ligi’nde temsilcimiz Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor Antalya’da Gazi Spor Kulübü ile karşılaştı.
Kızlar Antalya’da mağlup

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Hentbol Birinci Ligi’nde mücadele veren Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor, deplasmanda Antalya Gazi Spor Kulübü’ne 34-26 mağlup oldu.
THF Kadınlar Hentbol Ligi’nde temsilcimiz Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor Antalya’da Gazi Spor Kulübü ile karşılaştı.
Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Erdoğan Topçu, İsmail Turğay hakem ikilisi yönetti.
Müsabakanın ilk yarısında rakibi ile başa baş bir oyun sergileyen Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor takımı ilk devrenin sonlarına doğru oyun hakimiyetini ev sahibi Antalya Gazispor’a kaptırdı. İlk yarıyı 15-7 geride tamamlayan temsilcimiz, müsabakanın ikinci yarısında da istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Yedek oyuncularının bulunmamasından dolayı oyuncularındaki yorgun belirtileri ve rakip takımda tecrübeyi oyuncuların fazla olmasından dolayı istediği oyunu sahaya yansıtamayan Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor müsabakayı 34-26 kaybetti.
Ev sahibi takımda Büşra Sadıç 7, Berivan Kuş 6, Yağmur Kaya ise attığı 5 gol ile takımının galibiyetinde başrol oynarken, Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor takımı Hilal Doğan attığı 8 golle müsabakanın en skorer ismi olurken Hilal’i, 6 gol ile Buse, 5 gol ile de Simge takip etti.
Ev sahibi Antalya Gazispor’da Hande Önder, Sinem Yapıcı, Eda Köşker, Burcu Özdemir, Büşra Sadıç birer, İrem Yağlı ise iki defe iki dakika cezası alırken, Berivan Kuş ve İrem Yağlı sarı kart gördü. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor takımında ise Atiye Gülseven bir kez, Zeynep Yüksektepe ve Hilal Doğan iki kez iki dakika cezası alırken, Zeynep Yüksektepe, Simge İçer ve Semanur Buse Baran ise sarı kart gördü.

Yorumlar