Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor Kulüp Başkanı Musa Saydam, Basın Sözcüsü İhsan Çelikkaya, Antrenör Enis Atmaca, takım kaptanı Hilal Doğan ve Zeynep Yüksektepe gazetemiz bürosunu ziyaret ederek, takımın durumu hakkında bilgi verdi.
Kızlara tam destek

Hentbol Kadınlar Birinci Ligi’nde mücadele veren Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor’dan yerel basın kuruluşlarını ziyaret etti.
Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor Kulüp Başkanı Musa Saydam, Basın Sözcüsü İhsan Çelikkaya, Antrenör Enis Atmaca, takım kaptanı Hilal Doğan ve Zeynep Yüksektepe gazetemiz bürosunu ziyaret ederek, takımın durumu hakkında bilgi verdi.
Aile Sosyal Politikalar ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Musa Saydam, kulüp olarak misyonlarının gelecek nesillere bir kapı açmak olduğunu aktardı. Saydam, “sosyal hizmet desteğine ihtiyacı olan çocuklar, şehit ve gazi çocukları, diğer çocuklarımızın sporla buluşmasını sağlamak ve sağlıklı bir nesil olarak yetişmeleri için faaliyetler yürütmek, bu faaliyetlere katılım sağlamak” dedi.
Saydam, “Yüksek kalitede oyun, spor ve fiziksel aktivitelere erişimlerini arttırmak, kuruluş-spor-toplum bağlantısını güçlendirmek çocuk ve gençlerin özgüvenlerini arttırarak güven ve saygı duygularını güçlendirerek çağdaş yaşama uygun amatör ve profesyonel sporcular yetiştirerek topluma yararlı bireyler haline getirmek amacıyla spor kulübümüz 2016 yılında faaliyetlerine başladı” diye konuştu.
Saydam, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak her alanda var olmaya gayret edeceklerine değindi. Saydam, “Sadece yardım yapan bakım hizmeti sunan koruyucu, önleyici hizmetlerle tanınmak değil çeşitli aktivitelerle anılmak istiyoruz. Bu noktasıyla da Kadınlar hentbol 1’nci Lig’inde bizler yer alarak amaçlarımızı ortaya koymaya çalışıyoruz. Çünkü çocuklarımızı vakitlerini iyi geçirmeleri durumunda, çocuklarımızın spora, sanata, kültüre yönlendirilmesi durumunda daha iyi bir gelişim süreci yaşayacakları gelecekte faydalı, iyi birey olacaklarını biz biliyoruz. Sadece çocukları korumak onların bakımını üstlenmek değil çocuklarımızla çeşitli alanlara da mutlaka yönlendirmemiz gerekmektedir. Bu noktayla zaten biz bu yola çıktık. Ve inşallah da sağlam adımlarla ilerleyeceğiz. Bugün 1’nci Lig’de olmak bizleri gururlandırıyor. Yozgat’ın ismini duyurmayı ve bu noktası ile farkındalığı tüm topluluğa yaymayı istiyoruz. Bizleri bu faaliyetlerine toplumla buluşturan değerli basın mensuplarına da çok teşekkür ediyorum. Onlar bizim sesimiz, onlar bizi toplumla buluşturan en önemli unsurlarından bir tanesi” diye konuştu.
Ligde son iki haftayı galibiyetle kapattıklarına değinen Saydam, mütevazi bir kadro ile mücadele verdiklerini kaydetti. Bu sezon ligde kalmayı hedeflediklerinin altını çizen Saydam, önümüzdeki sezon hedeflerinin şampiyonluk olduğuna dikkat çekti.
BİZLER İNANDIK
Aile Sosyal Politikalar ve Gençlik Spor Takım Kaptanı Hilal Doğan, haftanın 5 günü çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Takım içerisinde birlik ve beraberlik duygusunun üst seviyede olduğunu dile getiren Takım Kaptanı Doğan, bir aile gibi olduklarını ifade etti.
Doğan, “ Antrenmanlarımız devam ediyor. Başarabileceğimize inandık. Elimizden gelen tüm mücadeleyi sahada gösteriyoruz. Rakiplerimiz güçlü olabilir ama biz de güçlüyüz. O yüzden başaramayacağımız hiçbir şey yok. Arkamızdaki desteğe de teşekkür ediyoruz. Uzun zamandır hepimiz bir aradayız ve antrenmanlarımızı birlikte sürdürüyoruz. Bu yüzden de maçlarda daha hızlı alışıyoruz birbirimize. İletişimimiz gayet güzel, birlikte eğleniyoruz. Her şeyi birlikte başarıyoruz. Hep birlikte bir şeyler başaracağımıza inandık ve başaracağız” açıklamasını yaptı.
Gazetemiz Yazıişleri Müdürü Çetin Mermertaş ise hentbol takımının önemli işler başardığına vurgu yaparak, oyuncuların artık rol model olduklarına dikkat çekti.

Yorumlar